אאא

הרב הראשי לישראל יונה מצגר, הרב הראשי לתל אביב, ישראל לאו, והחברה המרכזית לייצור משקאות קלים, יצרנית קוקה קולה, מכשילים את הציבור - כך כתב עו"ד חיים שטנגר, בא כוחו של שמואל ג'ובני, לחברה המרכזית, למצגר וללאו בתחילת השבוע שעבר. "הם נותנים להאמין ולהבין כי משקאות קוקה קולה השונים הם משקאות כשרים לכל דבר ועניין בהתאם להוראות החוק ותקנותיו", נכתב.
ג'ובני הוא אדם מאמין שמקפיד על כשרות המזון והשתייה שאותם הוא צורך. בין היתר הוא שותה קוקה קולה, קוקה קולה דיאט וקוקה קולה זירו שתמציתם מיובאת לישראל. לפי תקנות חוק איסור ההונאה בכשרות, כל חומר גלם מיובא אמור להיות מוגש לאישור מועצת הרבנות הראשית בצירוף דוגמית, בעוד שתו הכשרות על המוצר ניתן על ידי הרבנות המקומית.
לטענת ג'ובני, קוקה קולה מקצרת את הדרך ומקבלת אישור כשרות מרבנות תל אביב ואינה עוברת דרך הרבנות הראשית לאישור התמצית המיובאת כפי שדורש החוק. לפיכך, ג'ובני דורש להסיר באופן מיידי את הכיתוב "כשר בהשגחת רבנות ראשית תל אביב" מכלל משקאות הקוקה קולה עד שיאושרו התמציות המיובאות. כמו כן, הוא דורש שהחברה והרבנות תפרסם מודעות ברחבי המדינה שתבהיר כי למשקאות הקוקה קולה אין הכשר כחוק.
מהרבנות הראשית נמסר כי המכתב הגיע במהלך חופשת הפסח, וייעשה מאמץ להשיב לפונה בימים הקרובים.
מהחברה המרכזית למשקאות קלים לא נמסרה תגובה.

מקור: דה מרקר