אאא

לקראת גיבושו של חוק חדש לגיוס חרדים, בצה"ל נערכים לקליטת חרדים רבים.

"זוהי סוגיה מורכבת, אולם צה"ל ערוך להרחבת תהליך גיוס החרדים, באם תינתן ההנחייה עפ"י חוק. אנו מוכנים לשילובם בכלל צה"ל", ציין סא"ל יוסי מלכה, האחראי על שיבוץ ומיון של החיילים והחיילות ליחידות צה"ל השונות. דבריו הובאו באתר צה"ל. 

לדברי מלכה, "האדף משקיע משאבים ומאמצים רבים כדי למצוא כל פתרון אלטרנטיבי לשרות שיתאים לאוכלסיה הזו",. 

סא"ל מלכה התייחס לתהליך הגיוס הנוכחי של החרדים, וסיפר כי "החרדים שולבו במערכים הטכנולוגיים באגף המודיעין, בחיל האוויר, בזרוע היבשה ובחיל החימוש. צה"ל יודע לייצר חליפה עפ"י מידה לכל נער, גם אם הוא חרדי".

ראש אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי ציינה באחרונה כי "צה"ל מוכן לקלוט כל מספר של חרדים, אולם כעת הוא קולט חרדים לפי הכמות שהממשלה הטילה עליו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשבוע שעבר זימן נתניהו את אנשי המאהל וראשי מטה המאבק בחוק טל, לפגישה בלשכתו. אל הפגישה הגיעו נציגי המילואימניקים, בועז נול, עידן מילר, יואב קיש, זוהרה ברגר-צור ויותם ברגר.

ראש הממשלה אמר לנציגי המאבק כי "חלוקת הנטל חייבת להשתנות. מה שהיה לא יהיה. זאת פגישה שנייה שלנו בחודשים האחרונים. אני יודע שיש הרבה טרמפיסטים שהצביעו בעד הארכה אוטומטית של חוק טל. אני לא כזה".

לדבריו נתניהו, "חוק טל יוחלף בחוק שוויוני יותר, צודק יותר ואני אביא אותו. החוק החדש יכלול גם שירות אזרחי לערבים. צריך לעשות זאת מבלי לשסות ציבור בציבור. השינוי יהיה כרוך בהרחבת מסגרות ובהגדלה תקציבית. זה יעד בסדר עדיפות גבוה לביטחון המדינה".