אאא

תכונה רבה לקראת 'יום בית המדרש' שיערך מחר (שלישי) לראשונה בין כסא לעשור בהשתתפות מאות אנשי עסקים דתיים וחרדים שיגיעו לשמוע הרצאות תורניות ודרשות חיזוק מאת גדולי הרבנים ובעלי המוסר זאת לקראת יום הכיפורים הקרב ובא.

מאחורי היוזמה החשובה עומד ארגון "אורחות יושר" בנשיאותו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ובראשותו של הרב אריה קנייבסקי נאמן ביתו, העוסק בהפצת תורה ומוסר במשך כל ימות השנה גם מחוץ להיכלי הישיבות והכוללים בשיעורי מוסר קבועים במשרדים ובמרכזי הסחר.

לדברי העסקנים היוזמים את לימוד התורה הייחודי, התקבלו במשרדי הארגון פניות של מאות אנשי עסקים​ ובעלי בתים שהביעו את נכונותם ליטול חלק במיזם הרוחני ובהם משרדים שלמים מסלתה ושמנה של הכלכלה הישראלית שכבר הודיעו לקהל לקוחותיהם כי ביום שלישי הקרוב המשרד יעסוק במקרים דחופים בלבד זאת משום שכל עובדי המשרד ישתתפו ב'יום בית המדרש' שכולו תורה ומוסר.

אחד מראשי חברות ההייטק המובילות במשק הסביר לעובדיו כי לא יתכן שבימי עיון מקצועיים הנערכים מפעם לפעם נוטלים אנשי המשרד חלק, ואילו ביום הגות תורני המשפיע על מוסריותו של העובד ויחסי האנוש שלו לא תינתן להם הזכות להשתתף ועל כן עובדים המעוניינים בכך לא ינוכה משכרם יום עבודה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במרכז יום הלימוד תורה יעמדו שיעורי תורה ושיחות מוסר שיינשאו על-ידי גדולי תורה ומגידים ובראשם הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, הגאון רבי אשר וייס, המשגיח רבי חזקיהו מישקובסקי, מגיד המישרים רבי ישראל מאיר שושן, הגאון רבי יצחק מרדכי רובין, המשפיע רבי שלמה לוינשטיין ועוד אחרים.

ללא ספק יעמוד במרכז השיח נאומו של גדול פותחי שער התשובה הרב אורי זוהר שלראשונה יופיע בפני קהל במשא תשובה תוך ציוני דרך במסע חייו ממרכז הבוהמה התל אביבית לחיי תורה.

יצוין כי מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי נתן את ברכתו והדגיש את חשיבות העניין שאברכים ובעלי בתים מתחזקים יחד לקראת יום הדין ועוסקים בענייני מוסר ותשובה.