אאא

אלעד מטווחת: לראשונה מאז תחילת מבצע "צוק איתן", העיר החרדית אלעד הצטרפה לערי המרכז, ובמטח הרקטות הבוקר (חמישי) לאזור גוש דן והשרון, נשמעה אזעקה ברחבי העיר. התושבים מיהרו למקלטים וכשיצאו התברר כי אף רקטה לא נפלה בעיר.

בעירייה אומרים כי הלימודים בבתי-הספר, הישיבות ופעילות הקיטנות ברחבי העיר ימשיכו להתקיים כרגיל, כל זאת במקומות בהם יש ממ"ד. במקומות בהן אין חדר ממוגן - לא מתקיימים לימודים עוד קודם האזעקה. כך נמשל, בישיבת "כנסת יחזקאל" בעיר, הוחלט על ביטול הלימודים לאור העובדה שבמבנה הישיבה אין ממ"ד.

שמיעת האזעקה תפסה את ראש העיר, ישראל פרוש, באמצע סיור במוסדות החינוך כחלק מההיערכות לפתיחת שנת הלימודים הבאה. כנדרש מההנחיות ירד ראש העיר יחד עם ילדי המוסד למרחב המוגן ושהה שם עשר דקות, זאת לאחר האזעקה הכפולה שנשמעה.

חיים לוריא, דובר עיריית אלעד, מסר בתגובה ל"כיכר השבת" כי אין הנחיות חדשות למרות האזעקה: "הבוקר נשמעה אזעקת אמת ברחבי העיר. לא דווח על נפגעים או נזק. אין הנחיות נוספות מעבר להנחיה הקבועה שבמקרה אזעקה יש לבצע כניסה לממ"ד או למקום הכי מוגן שיש בתוך 90 שניות ולהמתין שם עשר דקות".

הדובר מבקש להדגיש לציבור כי יש לעקוב אחר ההוראות "נא לעקוב אחר הוראות פיקוד העורף למקרה של שינוי בהנחיות". הדובר הוסיף, "ברוך השם לא נמסר על נפגעים או נזקים. החמ"ל העירוני פעיל מזה מספר ימים ואלעד מתורגלת לתת מענה לכל תרחיש".