אאא

מערכת הבחירות המוניציפלית והרצון לחיזוק ושימור כוחה של תנועת 'דגל התורה' גורמים לגדולי ישראל לצאת מגדרם ולהתגייס למען המערכה.

הסנונית הראשונה נראתה בכינוס ההיסטורי של 'מועצת גדולי התורה' של התנועה הליטאית שנערך בשבוע שעבר בבני-ברק בהשתתפותו הנדירה של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי וזאת כהגדרתו בשל המערכה על כבוד התורה.

בסוף השבוע האחרון, הגיע אחד מרבני השכונות בירושלים אל מעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי בבני-ברק בשאלה האם מותר לו "לשבת על הגדר" ולהימנע מנקיטת עמדה בשעה שנשאל על-ידי אברכים ובני תורה מהי עמדתו בנוגע לתמיכה ברשימת 'יהדות התורה' או ברשימת 'עץ' וזאת בשל הרצון להימנע ממחלוקת.

מרן הגר"ח השיב לו בנחרצות כי אסור לו להימנע ועליו להצהיר לפונים כי עליהם להישמע לגדולי ישראל ולתמוך בדגל התורה. "מה הפירוש מחלוקת?", תהה מרן בקול והגיב: "גם הגויים חולקים עלינו".

בנוסף, דיבר בימים האחרונים מרן הגר"ח בפני מקורביו על גדלותו העצומה של מרן ראש הישיבה הגראי"ל ועל החובה להיזהר בכבודו כשהוא מספר מזיכרונו סיפור מדהים המלמד על חיבתם של גדולי ישראל זצ"ל בדורות עברו למרן ראש הישיבה עוד כשהיה צורב תורה צעיר לימים.

הגר"ח שח וסיפר כי זכור לו שדודו מרן בעל ה"חזון איש" זיע"א כיבד את מרן הגראי"ל בכבוד עצום בשעה שנכנס אליו לדון בדברי תורה כשהוא יוצא מגדרו ומלווה אותו עד לפתח הבית מה שנחשב היה למאורע נדיר אצל החזו"א גם ביחסו לגדולי ישראל מבוגרים וזקנים של אותו הדור.

הגר"ח הוסיף וסיפר כי הגראי"ל שהיה אז אברך צעיר שב לביתו בכפר סבא וסיפר לרעייתו הרבנית ע"ה כי הוא חושש שהפסיד את כל ה"עולם הבא" שלו וזאת בשל הכבוד הגדול, אולם הטעים מרן הגר"ח כי זה רק מלמד אותנו על מידת הענווה והצניעות של ראש הישיבה שמעולם לא החזיק טיבותא לנפשיה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצויין כי בתוך כך הגיע בתקופה האחרונה אל מרן הגר"ח אחד האברכים שאירע לו מקרה רפואי מצער בביתו בשאלה מה יש לו לתקן ולאחר שהתברר כי דיבר פעם סרה ופגע בכבודו של מרן ראש הישיבה הורה לו מרן הגר"ח למהר ולבקש סליחה ומחילה מגדול הדור כשהוא מוסיף כי הוא מקווה מאוד שהדבר יועיל וכי אין זה מעוות לא יוכל לתקון.

כזכור, בשבוע שעבר הביא המשגיח הרוחני הגר"ח מישקובסקי דברים מפורשים בשמו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שהתבטא בחריפות כי מערכת הבחירות הנוכחית נוגעת לכבודו של מרן ראש הישיבה ואמר כי "מי שייצא נגדו ינחל מפלה".

בנוסף התבטא הגר"ח ברמז עבה כי מי שחלילה יפגע בגראי"ל יש לו לחשוש מהקפידא של מרן ראש הישיבה.

יצויין כי גורמים ב'דגל התורה' מבהירים כי הגר"ח "לוקח אישית" את ניסיונות הפגיעה החמורים במנהיג הדור ובאם יחוש שהדבר נשנה ונמשך יטיל את כל כובד משקלו ואף ישתתף בכינוסי בחירות שיתקיימו וזאת על אף הטורח הרב שבדבר.