אאא

שובר שתיקה: לראשונה מאז התפוצצה פרשת הרב והניצב, מסר הערב (חמישי) הרב יאשיהו פינטו, מנהיגה של קהילת "שובה ישראל" שיעור בפני חסידיו בישראל, בו הוא התייחס לפרשה.

בימים שלישי ורביעי, לאחר ששב לארץ, מסר הרב יאשיהו פינטו עדות במשך שעות בפני חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים. אתמול נערכה לרב בדיקת פוליגרף בכדי לבדוק את אמיתות דבריו, בה הוא נמצא דובר אמת. בקהילת "שובה ישראל" אמרו בתגובה לתוצאות בדיקת הפוליגרף כי "היה ברור לנו מהרגע הראשון שהאמת של הרב היא האמת היחידה".

מאות החסידים שהמתינו לו הערב באולם, קיבלו את פניו של הרב פינטו בשירה אדירה וריקודים, כאשר הם מצפים למוצא פיו של הרב. מיד בתחילת דבריו, בירך הרב את החסידים באולם ואמר כי הרבה זמן לא היה בשיעור, אך הוא שמח להגיע היום לשיעור. "כיכר השבת" העביר את דבריו של הרב בשידור חי.

הרב החל בדברי תורה על מותו של דוד המלך וקבלת התורה לקראת חג שבועות. בהמשך דיבר הרב על הניסיונות שכל אדם עובר בחייו: "כל אדם עובר ניסיונות בחייו, אבל הוא צריך לדעת להמשיך ולהאמין. לא תמיד רואים את הטוב של הקב"ה, אבל גם כשלא רואים, צריך להאמין שהכל לטובה".

בהמשך דבריו אמר הרב פינטו כי "לא נערב את כל הקהילה בתוך המלחמה. זה עניינים שלי פרטיים. אני בוכה איתכם בכאב ושמח בשמחתכם, אבל זה עניינים פרטיים".

הרב הבטיח ש"אנחנו נהיה פה בעז"ה כל יום חמישי", כאשר הנוכחים מוחאים כפיים למורת רוחו של הרב פינטו שאמר כי "זה לא מעלה ולא מוריד. בבית המדרש לא מוחאים כפיים".

הוא המשיך וציין שלא יערב את הקהילה בפרשה. "אנחנו לא מערבים את הישיבה. זה דברים רגישים. ברור שיש פה אנשים שכואבים את המצב".

לדבריו, "מאותו יום חמישי שחור, שהיום אנחנו אומרים שהוא מתוק, סלחנו לכולם. כולנו יהודים. עשו לנו את כל הרע שבעולם. לא יודע אם יש אדם בדור הזה שעשו לו רע כמו שעשו לנו. לא עשינו רע לאף אדם. מי שחושב ככה, טועה. אין צורך להסביר, ככה הקב"ה רוצה שיהיה. אנחנו רואים כמה שזה כואב. לא נפגע באף אחד למרות כל מה שאומרים. לא ציערנו אף אחד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בסיום דבריו ביקש הרב, "שאף אחד לא יפגע באף אחד. אנחנו אוהבים את כולם. נפעל להוסיף עוד ישיבות ותלמוד תורה".

לאחר מכן הרב ענה לשאלות של חסידיו והתבדח על הפרשה כשאמר כי "יש לנו עכשיו הרבה בעיות עם טריפוליטאים".

גם מקורבו של הרב בן ציון סוקי, ששמו נקשר לפרשה, הגיע לשיעור כאשר הרב פינטו קורא לו "לוחם הצדק והחופש". לדברי הרב, "כל אלו שפגעו בישיבה נאספו. אין לנו פרוטה שחוקה. פעם אמרו שיש לנו 75 מיליון שקל, ובארה"ב כבר כתבו 75 מיליון דולר".

הרב הוסיף להתבדח על הפרשה ואמר כי "לא לקחנו, רק נתנו ועשינו חסד, אולי לא צריך לתת לשוטרים. יש בישראל אולי 30 אלף שוטרים, כולם טובים וצדיקים, למרות שבכל ארגז יש כמה תפוחים רקובים. אתם רוצים לדעת איך עוברים פוליגרף טוב? אומרים את שם אמו של אברהם אבינו - אמתלאי בת כרנבו".