אאא

מלחמת טיפולי השיניים ממשיכה, מכוני הסקרים דופקים קופה. סגן השר ח"כ יעקב ליצמן העביר במשאל טלפוני את החלטתו להקציב 65 מיליון שקלים לטובת טיפולי שיניים לילדים, החלטה שגם גובתה בסקר שהזמינו במשרד הבריאות ממכון "פאנלס" ואשר קבע כי 93% מהנשאלים תומכים במהלך של ליצמן.

ל"כיכר השבת" נודע, כי בשעות אלו עורך מכון "גיאוקטוגרפיה" סקר טלפוני שפונה לציבור בשני שאלות. האחת, האם המהלך של ליצמן להעביר מכספי הסל לטובת טיפולי שיניים צודק. והשניה, האם נהג ליצמן נכון כאשר העביר את ההחלטה במשאל טלפוני בין שרי הממשלה.

לא ברור לאיזה גוף יש אינטרס להזמין סקר כזה כאשר במשרד הבריאות הוזמן הסקר כבר לפני ימים אחדים על ידי מכון סקרים מתחרה. מה שבטוח כי במידה והסקר שנערך הערב על ידי מכון "גיאוקטוגרפיה" הוזמן על ידי מתנגדי המהלך, יזכו תוצאותיו לחשיפה בטווח הזמן הקרוב במטרה לסתור את הסקר שפורסם על ידי משרד הבריאות.

ומה אומרים במשרד הבריאות? יועץ הקשורת של ליצמן מסר ל"כיכר השבת" בתגובה, “לא ידוע לנו על קיומו של סקר מעין זה. ממצאי המחקר שנערך על ידי מכון 'פאנלס' מצביעים חד משמעית שעמדת הציבור בישראל הינה בעד הכללת טיפולי השיניים לסל הבריאות".