הרב רבינוביץ' על רקע הכותל
אאא

אחת הבעיות המרכזיות שמטרידות את אנשי הכותל המערבי מדי תשעה באב היא בעיית הצניעות ברחבת הכותל, מדי שנה מגיעים עשרות נערים ביניהם "נוער שוליים" ויוצרים ´ערבובייה´ של בנים ובנות יחדיו.

השנה החליטו בכותל לשים סוף לתופעה: בתוכנית הבוקר "חדשות לבקרים" בהנחיית גלעד כהן ברדיו "קול ברמה" גילה הרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל והמקומות הקדושים, כי השנה יוצבו סדרנים שימנעו את המפגש בין בנים ובנות ברחבת הכותל:

"עד היום הייתה תחושה שאין מה לעשות מול הדבר הזה, ישנה תופעה קשה וחמורה שבאים ´שבאב´, אנשי שוליים, שבאים לנצל את הרגעים המיוחדים האלה שהדמעות של כולנו משתלבים ביחד על חורבן בית המקדש ועושים דברים שלא יעשו, השנה החלטנו שאין דבר כזה ´אין מה לעשות´, לקחנו עשרות מאבטחים, ללא גוזמא, שלא יתנו לשבת במעורב, לחגוג ולעשות חגיגות ביום הקדוש הזה. ברחבה העליונה תוצב מחיצה, יהיה צד גברים וצד נשים".

הרב רבינוביץ נמנע מלכנות את הסדרנים כ"משמרת צניעות" אך סיפר כי הסדרנים יבקשו לשמור על הפרדה כ"בקשה סמכותית" ולדבריו "מי שלא ינהג כך יצטרך להתפנות מרחבת הכותל המערבי".

הרב הוסיף כי "במידה והדבר יגיע למצב של עימות עם סדרנים שוטרים יתערבו. זה לא ראוי להפוך כותל מערבי למקום מפגש ביום המיוחד הזה של חורבן המקדש. מי שרוצה, לא ברחבת הכותל המערבי. אנשים צריכים לכבד. לא צריך להגיע לעימותים, כל אחד צריך להבין כל אחד פנימה ובטוח שכך זה יהיה", אמר הרב.