אאא

בימים הקרובים ייפתח הרישום לקמפוס החרדי החדש של אוניברסיטת בר אילן, במבנה נפרד שהוקצה לטובת הסטודנטים החרדים בקצה השטח של האוניברסיטה בסמוך לשער גהה, הסמוך לעיר בני ברק.

לראשונה בהיסטוריה, מתקיימים לימודים לחרדים ברמה אוניברסיטאית אמיתית, עם חוגי לימוד מאתגרים ואטרקטיביים במיוחד. לכתבנו נודע כי בין היתר יילמדו המקצועות פסיכולוגיה ואופטומטריה, שניהם מקצועות ייחודיים הנדרשים מאוד בשוק העבודה.

חרדים רבים ששמעו על פתיחת מגמת פסיכולוגיה לחרדים, הביעו סיפוק רב על היכולת להתמקצע ברמה גבוהה בתחום, והאפשרות להכשיר אנשי מקצוע חרדים שיידעו לתת מענה מקצועי לבעיות פנים מגזריות שפסיכולוגים חילוניים לא מסוגלים לתת מחוסר הכירות עם המגזר החרדי. באוניברסיטת בר אילן מספרים לנו כי בראש המחלקה עומד פרופ' דתי אמריקאי המכיר את הצרכים של התלמידים החרדים וידאג להתאמה של כל דבר שיידרש.

מגמת האופטומטריה, תיפתח בשלב זה לנשים בלבד, והמקצוע מתאים גם לנשים שתרצנה לעבוד בחצי משרה ולהתפרנס בכבוד.

בבר אילן מביעים סיפוק רב מפתיחת הקמפוס החרדי, לאחר עבודה מאומצת ומדוקדקת של חודשים רבים של הכנה, תוך הקפדה על צרכי הסטודנט החרדי: הפרדה מלאה בשעות הלימוד, מכינה קדם אקדמית ייעודית להשלמת פערי ידע ומוקד רישום מיוחד המספק מידע על מגוון המלגות שמאפשר לימודים במימון כמעט מלא.