אאא

המערכת הפוליטית רועשת וסוערת סביב הקדמת הבחירות הצפויה,לאחר שכפי הנראה ראש הממשלה בנימין נתניהו, החליט להקדים את הבחירות, לשלהי הקיץ.

שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, עושה סדר בסערת הקדמת הבחירות. בראיון לתכנית 'שש עם עודד בן עמי' שהתקיים אתמול (ראשון) הסביר אטיאס כי היוזמה להקדמת הבחירות מגיעה מלשכת ראש הממשלה ולא מהשותפות הקואליציוניות, ואינה קשורה כלל לאלטרנטיבה לחוק טל, אלא להעברת התקציב שעתידה להיתקל בקשיים בעקבות הצורך לקצץ בו מיליארדי שקלים.

"זה נראה שאנחנו הולכים לקראת בחירות", אמר אטיאס בראיון. "כל מי שצופה קצת בהיסטוריה יודע שחוק טל הוא לא הסיבה. איווט ליברמן ישב והסביר שאי אפשר לחכות יותר ולכן צריך לעשות חוק אחר. אני רוצה להזכיר שבמסגרת ההסכם הקואליציוני כתוב הפוך, שכולם יתמכו בהארכת חוק טל בחמש שנים, וישראל ביתנו תמכה בהארכת החוק בחמש שנים ככתבו וכלשונו בממשלת קדימה".

עוד הוסיף אטיאס כי "הנושא האמיתי זה תקציב 2013 שלא יוכל לעבור מבלי לקצץ בערך 15 מיליארד שקלים, שזה הרבה מאוד כסף בשנת בחירות".

השר אטיאס גם התייחס לשאלת מוכנותה של ש"ס לבחירות, והסביר כי ש"ס אינה מעוניינת בבחירות אך אינה חוששת מהם. "ש"ס היא המפלגה שיש לה הכי הרבה הישגים בממשלה הזאת ולכן היא גם המותקפת ביותר. אפשר למנות את ההישגים אחד לאחד: בכניסתנו לממשלה השגנו מיליארד וחצי ש"ח תוספת לקצבאות הילדים, כל משפחה קיבלה תוספת של 282 שקלים לכיס שלה, ש"ס עצרה את העלייה של מע"מ על פירות וירקות, ש"ס הביאה הישגים גדולים מאוד שמתייחסים למענקים בפריפריה, לכן אנחנו לא חוששים מבחירות".

לגבי אופציית חזרתו של אריה דרעי לש"ס, נשאל אטיאס האם בש"ס חוששים מאריה דרעי. "לא, למה לחשוש", השיב אטיאס, "נהיה כולם ביחד, יהיה בסדר. צריך לאחד כוחות ולא להפריד כוחות".