אאא

תחת הכותרת "איסלאמיזציה של היהדות?" קוראת תנועת "ישראל חופשית" לחתום על עצומה כנגד הצפירה המודיעה על כניסת השבת, או לדבריהם "מואזין השבת".

התנועה החל לפעול בנושא לאחר שחילוני תושב ר"ג, בשם עמית סרפר, העלה פוסט לדף הפייסבוק בו הוא כותב: "אני מתגורר בשכונת הלל, שכונה שקטה של צמודי קרקע בעיקר בה גרו שנים בהרמוניה תושבים חילוניים ודתיים. על אף ריבוי בתי הכנסת בשכונה, אף פעם לא הייתה הרגשה של "כפייה"". 

לדבריו, "הכל השתנה לפני כשלוש שנים ע"י מוסד של ש"ס אשר נמצא ברח' הגילגל בשכונה. מוסד זה הציב על גגו מס' רמקולים אשר מכוונים לכיוונים שונים ובכך החל תקדים מטריד של השמעת "זמירות שבת" בימי שישי לפני כניסת השבת ובזמן כניסת השבת בווליום לא הגיוני.

לטענתו, "הווליום כ"כ חזק שהוא מרעיד את חלונות ביתי אשר נמצא כ-2 רחובות מהמוסד. מאז שהחל "מואזין השבת" לפעול, החלו להישמע עוד "מואזינים" כאלו ברחבי העיר. אציין, שבגלל קרבת השכונה לגבול העיר בני-ברק ישנה גם צפירה (כן כן, צפירה, כמו במלחמה או ביום הזכרון) אשר נשמעת גם היא בווליום חזק מאד".

הסרטון שסרפר העלה לרשת - תיעוד צפירת השבת

עמית תייג בפוסט שלו חברי כנסת ממרצ, כמו ניצן הורוביץ ותמר זנדברג, חברי כנסת מיש עתיד כמו עליזה לביא ורות קלדרון, ועוד שורה של אישי ציבור נוספים. הוא אף טרח "לתעד" את הצפירה לפני שבת.

כפי שניתן להבין, עמית ו"ישראל חופשית" משווים את הצפירה בימי שישי לקריאות המואזין מהמסגדים הערבים.

כאמור, התנועה החלה לאסוף חתימות לעצומה הקוראת לעצור את הצפירה, כאשר עד עכשיו חתמו על העצומה רק כ-430 אנשים.

בעצומה קוראים החותמים "להפסיק לאלתר את הפעלת אזעקת השבת שפועלת מדי יום שישי בצהרים אחר צהרים באמצעות השמעת מוסיקה בווליום מוגזם. אנו קוראים להשיב לשבת את כבודה ולתושבי השכונה את השקט ואיכות החיים לה הם ראויים".

 (צילום: פלאש 90)
העצומה של "ישראל חופשית" (צילום מסך)
הגדלה