אאא

משהו רע עובר על נציגינו החרדים בעיריית ירושלים. בחודשיים האחרונים, היריבות הטבעית בין "יהדות התורה" לתנועת ש"ס מגיעה לשיאים חדשים, וכל זאת לעיניהם של חברי מועצה חילונים.

המאבק המרכזי החל סביב הדיון על ההנחות בארנונה לפני כשבועיים, לאחר שיהדות התורה הצביעה בוועדת הכספים בעירייה נגד החלטת שר הפנים אלי ישי על הנחה של 25 אחוז בארנונה.

ש"ס יצאה במתקפה חריפה נגד יהדות התורה והאשימה אותה כי "היא עושה דילים על חשבונם של אברכים".

יהדות התורה לא נשארה חייבת ויצאה למתקפה חזיתית נגד ש"ס, ומועצת העיר צהלה ושמחה.

ביום חמישי האחרון ישבנו לשוחח עם שני הצדדים. האיבה ביניהם, מתברר, גדולה מתמיד.

"ש"ס לא עשתה כלום במהלך השלוש שנים האחרונות. כשהבחירות קרבות, הם נעורים מתרדמת ארוכה כדי להראות לבוחריהם שהם פועלים למענם", אמרו אנשי יהדות התורה. "חברי המועצה של ש"ס לא נמצאים בעירייה - כל אחד עסוק בעיסוקיו הפרטיים ושמחיוף עסוק בלהתנגח בראש העיר, אז שיפסיקו למכור שקרים לציבור".

"כשיעקב הלפרין הצביע בוועדת הכספים נגד החלטת שר הפנים הוא אמר מפורש שאנחנו (יהדות התורה י.כ) נמצאים במשא ומתן עם ראש העיר וההחלטה תהיה בישיבת המועצה, ומה שמחיוף הציע? חמישה אחוז הנחה בארנונה.

האשמות הדדיות

"אנחנו השגנו עשרה אחוז הנחה וזה נטו ניצחון שלנו. למה הנציגים של ש"ס לא הגיעו לדיונים אצל ראש העיר? כשפנינו לשמחיוף וביקשנו ממנו להגיע לפגישה עם ראש העיר הוא אמר שזה לא מכבודו להגיע לשם מבלי הזמנה אישית מראש העיר".

המאבק רשם שיא חדש ביום חמישי. פינדרוס תקף נחרצות את שמחיוף, ומאוחר יותר שיגר התנצלות. שמחיוף לא קיבל אותה.

זה חמור יותר מלכנות אותי גנב, שמחיוף.

ומה אומרים בש"ס? שם טוענים כי ההנחה המשמעותית בארנונה הושגה בזכותם. "אם יהדות התורה היתה איתנו לאורך כל הדרך, היינו מצליחים להשיג הנחה משמעותית הרבה יותר", אומר שמחיוף.

"אנחנו אלה שישבנו בכל השבוע האחרון עם ראש העיר, שר הפנים וסגן שר האוצר כדי לאשר זאת. אין ספק שגם לגפני מגיעה תודה, אבל ההצלחה, ברובה, נזקפת לזכותנו.

כששאלנו את שמחיוף על העימות עם פינדרוס, הוא הסביר: "פינדרוס אמר לי שאני צריך 350 אלף שקל להוצאות עורך דין בגלל המימון לארגון "ועתה כיתבו לכם". זה חמור יותר מלכנות אותי גנב, וההתנצלות שלו לא רלוונטית

פינדרוס יעזור לממן את התביעה נגדו?

"אני גאה בפרויקט 'ועתה כיתבו לכם' ורק אנשים צרי עיין לא יודעים לפרגן. אני שוקל לתבוע אותו דיבה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסביבתו של פינדרוס הגיבו לאיום: "אין דנים אדם בשעת צערו. פינדרוס ישתדל לסייע ככל שיוכל בגיוס הכספים לטובת הוצאות המשפט".

התבלבלתם? האמת שגם אנחנו.

בכיר בלשכת ראש העיר טוען כי אווירת המלחמה נובעת מימי הבחירות שנראים באופק. "שניהם אחראים להישג הארנונה", הוא מסביר, "אבל ראש העיר נאלץ לשמש הגננת שלהם, בגלל שהם לא מפרגנים אחד לשני".

בשולי הדברים, ראוי להזכיר את סגן ראש העיר, יוסי דייטש, שנמנע מלהיכנס למחלוקת המכוערת.

ולסיום, כשהארנונה משמשת רק תרוץ ליריבות בין הנציגים החרדים, אל תתפלאו אם מחכות לנו עוד חמש שנות שלטון חילוני בעיר הבירה.