אאא

קופת חולים מאוחדת מסייעת גם השנה, זו השנה החמישית, בהפעלת המרפאה לרפואה דחופה בימי ראש השנה באומן, ליד ציונו של רבי נחמן מברסלב זצ"ל. אלפי הבאים לאומן להשתתף ב"קיבוץ ראש השנה" על ציון הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א, יוכלו להיעזר בשירותי המרפאה הממוקמת בקריית ברסלב באומן, סמוך למתחם הציון של רבי נחמן מברסלב זי"ע ואשר תופעל באחריות מתנדבי "איחוד הצלה".

על כך הודיע משה מאירי, מנהל אגף שיווק ופרסום במאוחדת למנהלי המרפאה, פעילי איחוד הצלה. המרפאה באומן, תפעל החל מיום רביעי, כ"ז אלול ועד לאחר צום גדליה. מארגני הנסיעות לאומן וראשי חסידות ברסלב הביעו הערכה רבה לקופ"ח 'מאוחדת' על סיועה בהפעלת המרפאה.

צוות המרפאה יכלול ששה רופאים בכירים מישראל, אחים מוסמכים ועשרות מתנדבים מארגוני ההצלה השונים, שיעשו את ראש השנה באומן. הרופאים כולם רופאים מקצועיים בתחום הרפואה הכללית, רופא ילדים, רופא פסיכיאטר ורופא פנימאי בכיר. הרופאים בצוות עברו הכשרות בנושא טראומה ובהם רופאים שאינם בני ברית. הרב נחמן קליין והרב אביגדור לנדסמן, האחראים להפעלת המרפאה באומן מסרו כי, המרפאה צויידה בציוד רפואי מתקדם, שייובא מן הארץ. כמו-כן דאגו מנהלי המרפאה למלאי של תרופות חיוניות.

מר שמואל מועלם, מנכ"ל קופ"ח מאוחדת אמר, כי אך טבעי הדבר שהקופה מסייעת בהפעלת המרפאה באומן "זהו ביטוי מוחשי ליחסי הגומלין של הקופה והציבור החרדי כקופה המובילה במגזר. אלפים רבים מבין חסידי ברסלב ואחרים העושים באומן בראש השנה נמנים על מבוטחי קופת חולים מאוחדת. מאוחדת קשובה לצרכי הקהילה ותמשיך לשרת את מבוטחיה ולהגיש להם את שרותי הבריאות הזמינים, המקצועיים והמתקדמים ביותר. לכן, חברנו לעסקני ברסלב האחראים להפעלת המרפאה באומן, ותרמנו את חלקנו להפעלתו של המוקד הרפואי ליד ציונו של רבי נחמן".

לפי הרישומים טופלו בשנה שעברה 2,450 איש שנזקקו לטיפול רפואי כזה או אחר. המקרים האופיינים שטופלו במרפאה, אנשים שחשו שלא בטוב מחמת הקור ששרר במקום, נפילות, חבלות, כוויות ומקרי חירום נוספים שאירעו במקום. השנה נערך הצוות הרפואי להתמודד עם "שפעת מכסיקו" והצטננויות האופייניות לעונה.

מנהלי המרפאה באומן הרב נחמן קליין והרב אביגדור לנדסמן, פנו לנוסעים לאומן הנוטלים תרופות, לא לשכוח להביא איתם את התרופות. הדבר יחסוך זמן וימנע אי נעימויות רבות ובעיקר פגיעה, חלילה, בבריאות. נמסר עוד, כי באוקראיינה שורר מזג אוויר קריר מאוד ובהחלט מומלץ להצטייד בביגוד חם. המרפאה באומן תשרת את מבוטחי מאוחדת ומבוטחי קופות החולים האחרות.

ראשי חסידות ברסלב והגורמים המארגנים את הנסיעה לאומן לראש השנה שיבחו את קופ"ח מאוחדת, על היענותה זו השנה הרביעית לסייע בעול הפעלת המרפאה באומן.

מאוחדת מציעה לכלל ציבור הנוסעים, מבוטחי כל קופות החולים, להצטייד מבעוד מועד בביטוח נוסעים לחו"ל של מאוחדת ו"הראל", החברה הוותיקה והמובילה בישראל בתחום ביטוחי הבריאות ובביטוחי נוסעים לחו"ל. תוכניות הביטוח לנוסעים לחו"ל לצורכי האוכלוסייה היוצאת לחו"ל. במסגרת ביטוח חו"ל של מאוחדת ניתנת הנחה משמעותית למבוטחי 'מאוחדת עדיף'. לפרטים יש להתקשר למוקד מאוחדת 3833*