אאא

פרויקט יחיד ומיוחד מתקרב לשיאו. מדובר בחגיגה מרכזית משותפת של בר מצווה ל-107 יתומים מכל רחבי הארץ, שצורפו לפרויקט הכנה מטעם ארגון החסד ´כולל חב"ד´.

אל הפעילות צורפו השנה יתומים שהטרגדיה שפקדה את עולמם מנעה ממשפחתם להיערך כראוי לקראת בר המצווה שלהם: אם מסיבות כלכליות, רגשיות או אחרות. מידע אודות ילדים יקרים אלו, זרם למשרד שאנשיו עוסקים במשך השנה כולה בסיוע לימודי ורגשי ליתומים ויתומות.

הרב שלום דוכמן, מנהל הארגון החליט השנה לדחות באופן חד פעמי את השמחה המסורתית – בכדי לאפשר פניה אישית לכל ילד בפרויקט, והענקת הסיוע המרבי לכל משפחה להיערך כראוי לקראת השמחה.

בג´ תמוז, סמוך ליום ההילולא של הרבי מליובאוויטש זי"ע, תתקיים החגיגה הגדולה. מארגני הפעילות מבטיחים כי תהיה זו גולת כותרת בכינוסי שנת ´הקהל´, אירוע ממלכתי מכובד שבמרכזו חתני המצוות ובני משפחותיהם.

החתנים יגיעו תחילה אל הכותל המערבי – שם יקבלו את פני החתנים ומשפחותיהם הרב הראשי לישראל ורב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ שליט"א, וצוות מתוגבר של תמימים נמרצים בסיוע מדריכי בר-מצווה מהקרן למורשת הכותל המערבי יניחו להם את התפילין החדשות ויערכו לכל חתן ומשפחתו את העליה לתורה מתוך שמחה חסידית מושקעת.

לאחר מכן יעבור הקהל לבנייני האומה בירושלים להמשך יום חגיגי, תכנית מיוחדת ושמחה, במעמד אורחים נכבדים ואישי ציבור. גדול יהיה המעמד המרגש – לכבודו של הרבי ולשמחתם של הילדים היקרים, אמהותיהם ובני משפחותיהם.