אאא

בהתחלה זה היה נראה, באמת, כתקלה מקומית. כפי שזה קורה גם בעיר ובכל מקום בארץ. הטלפון מתנתק מסיבה כלשהי. אך כאשר, אתה שומע משכן אחד ועוד שכן, ועוד שכן שגם בביתם התנתק מכשיר הטלפון של "בזק", ברור כבר שהבעיה היא לא של המשפחה אלא של החברה.

לאחרונה זה כבר הפך לתופעה: מאות משפחות בעיקר באזור בנימין מתקשרים ל"בזק" לדווח על ניתוקים של ימים ארוכים ושומעים תשובות מתחמקות. המתיישבים מעריכים שלחברת "בזק" אין מספיק טכנאים המוכנים להגיע לשטחים. "בזק" עצמה לא משיבה למשפחות והתשובה שאנחנו קיבלנו היא: "הנושא בטיפול אינטנסיבי".

המתיישבים בישובים של גוש דולב-טלמונים מדווחים על ניתוקים חוזרים ונשנים, לעתים לשעות, לפעמים ליממות שלמות. עד סוף השבוע שעבר קיבלו עשרות רבות של בעלי משפחות מנותקות את התשובה: "אכן יש לכם בעיה בטלפון שלכם". שלא באופן רשמי שמעו כמה תושבים מאנשי "בזק" אתם שוחחו שלחברה יש בעיה מסוימת שהיא מתקשה להתגבר עליה אך תמצא לכך פתרון עד לראש השנה.

תושבי היישובים היהודיים בשומרון מאשימים את "בזק" שמזה שנים הם מקבלים שירותים חלקיים בלבד מ"בזק" שלא ממהרת להשקיע בתשתיות באזור ולכן מערכת התקשורת המועברת באמצעות חברת "בזק" איננה מלאה, בעיקר בכל הקשור לתקשורת האלקטרונית ותקשורת מחשבים.