אאא

היום, ח"י אלול, יום הולדתו של הבעל שם-טוב, מייסד החסידות, עולים מאות חסידים מרחבי הארץ לקברו במז'יבוז' שבאוקראינה.

הפוקדים החלו להגיע למקום החל משעות הערב אמש, אור לח"י אלול.

רבי ישראל הבעל שם-טוב, כונה בשם זה על שם המופתים שעשה בישראל, הנו מייסד תנועת החסידות שנים רבות חי כצדיק נסתר עד אשר התגלה והופיע את אור תורת החסידות.

תנועת החסידות שמה לה למטרה לקרב את המוני בית ישראל אל הדבקות ביהדות בתורה ובמצוותיה מתוך שמחה. וכן לחזק את עבודת התפילה, ולהוציא את האנשים ממצוות אנשים מלומדה.

תנועת החסידות התפשטה במהרה והקיפה חוגים רחבים בעם ישראל. מהבעל שם טוב ותלמידיו יצאו זרמים רבים של החסידות שהמשיכו כשושלות ותנועות שלפיהם הולכים רבבות אנשים עד היום, מהמפורסמים שבהם: חב"ד, ברסלב, גור, בעלזא, ויזניץ', סלונים, באבוב, צאנז' סאטמר, ועוד רבים, המשותף לכולם המשכיות לדרך הבעל שם טוב בהדגשת התפילה ועבודת ה' בשמחה.

ביוזמת 'אגודת אוהלי צדיקים', לרגל ח"י אלול יום הולדת הבעל שם טוב, החל סופר סת"ם ירא שמים בכתיבת ספר תורה מיוחד "ספר התורה של הבעל שם טוב", שיוכנס בעזרת ה' לבית מדרשו במז'יבוז' שבאוקראינה בחג השבועות השנה.

'אגודת אוהלי צדיקים', עוסקת כל השנה בשימור בתי קברות יהודיים וקברי צדיקים ברחבי העולם, ובמעקב אחרי הטיפול הנאות באתרי הקודש בניכר. אחת מהפעילויות הגדולות של 'אוהלי צדיקים' היה שחזור בית הכנסת העתיק של מייסד החסידות הבעש"ט הקדוש והקמת אהל מפואר על קברו, כולל הכנסת אורחים לטובת המוני הבאים מדי שנה לפקוד את קבר הצדיק, ונהנים מאשל מלא וסיוע רב מפעילי האגודה במקום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ב"ספר התורה של הבעש"ט", שיוכנס ברוב פאר לבית הכנסת בערב חג השבועות, אז יקראו בו בפעם הראשונה ומאז יקראו בו במהלך כל השנה המבקרים העולים לתפילה בציון הבעש"ט הקדוש במז'יבוז'.

ההשתתפות בכתיבת ספר התורה המיוחד תהיה פתוחה לכל, וכל המעוניין יוכל לבחור אות בספר התורה ולרכוש אותו. בכך יהא שותף בכתיבת ספר התורה ויקיים את מצוות כתיבת ספר תורה כהלכתה.

רכישת אות בספר התורה של הבעל שם טוב כרוכה בתרומה שתוקדש להמשך מאמציה -של האגודה למען קברי הצדיקים באוקראינה בכלל, ובעירו של הבעל שם טוב - מז'יבוז', בפרט.

"החסידות מלמדת אותנו את החשיבות של אחדות ואהבת ישראל", מסביר הרב ישראל מאיר גבאי יו"ר 'אגודת אהלי צדיקים', "ולכן אין דבר יותר מתאים מלהתאחד סביב כתיבת ספר תורה של הבעל שם טוב. אני בטוח שרבים ישתתפו עימנו בכתיבת ספר התורה". עוד הוסיף גבאי: "זו הזדמנות נדירה לזכות גם במצוות כתיבת ספר תורה וגם בזכות הבעש"ט שספר התורה הזה נכתב לכבודו ולמען שימוש בבית מדרשו באורח קבע".

בית הכנסת העתיק של הבעשט שאהלי צדיקים שחזרו