אאא

שנה לאחר יציאתם למאבק חסר פשרות כנגד בעלי משחטות שפגעו לכאורה בשכרם, מאות שוחטים מכל רחבי הארץ הנמנים על איגוד שוחטים ובודקים יתכנסו לכינוס ארצי ראשון המציין את הפיכת האיגוד לארגון שבו נמצאים כלל עובדי המשחטות.

הכינוס יתקיים באולמי "בית חינוך" בבני ברק בנוכחות הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו וחבר-הכנסת, אריה דרעי. ראשי ארגון "כוח לעובדים" וראשי השוחטים יקבלו על כך שעדיין שוחטים רבים, בעלי משפחות, מנהלים מאבק על פרנסתם.

איגוד השוחטים והבודקים מאגד עובדים משמונה משחטות ולמעלה מ-300 שוחטים ובודקים. בכל משחטה הוקם וועד המנהל משא ומתן מול חברת הקבלן או בעל המשחטה.

השלמת מהלך האיגוד תאפשר הצגת חזית אחת מול הרשויות. "יצאנו לדרך לפני פחות משנה לאחר שנחרדו לגלות את תנאי ההעסקה של השוחטים בישראל - למעלה מ-80% מהם עובדי קבלן וסובלים מתנאי העסקה ירודים אפילו ביחס לתחומי העסקה קבלניים אחרים", מסביר איתמר פרחי המלווה את האיגוד מטעם הארגון "כח לעובדים" המייצג אותם.

איתמר פרחי קובל על כך שהעסקת השוחטים נעשית תוך הרעת תנאים: "עתה נצא בקריאה מאוחדת למעסיקים ולמועצת הלול ליצור אחת ולתמיד תנאים הוגנים ואחידים לעובדי המשחטות".

"כיצד ייתכן שדווקא בארץ, השוחט- שבגולה היה מעמדו שני במעמדו בקהילה רק לרב הקהילה - יועסק כעובד שקוף ומבוזה? כיצד קרה כי לפני כמה עשורים הייתה משכורתו של השוחט 20% מעלות העוף, והיום - 20 אגורות לעוף!", מוסיף ישראל אייזנבך ממקימי האיגוד.