אאא

מבצע צוק איתן - מבצע קרקעי: מאז סוף השבוע כאשר כוחות צה"ל נכנסו אל תוך רצועת עזה, חיסלו הלוחמים כ-130 מחבלים ופעילי טרור.

קצין בכיר בצה"ל מספר כי רק במהלך הלילה האחרון חוסלו למעלה מ-60 מחבלים, כאשר צה"ל ממקד את הלחימה באזור השכונות סג'עייה ותופאח. לפני מספר ימים הצבא ביקש מהתושבים לעזוב את השכונות לקראת הלחימה. 

ברצועת עזה מדווחים כי בין ההרוגים נמצא בנו של בכיר חמאס חליל אל-חיה אוסאמה אל-חיה.

דובר חמאס סאמי אבו זוהרי הגיב ללחימת צה"ל ואמר: "הטבח בסג'עייה נגד האזרחים הוא פשע מלחמה שלא ישבור את רצון עמנו. ההתנגדות לא תרשה לאויב לדרוך על אדמת עזה".

בצה"ל מדווחים הבוקר כי מאז תחילת המבצע הותקפו כ-2,438 מטרות טרור. כמו כן, במהלך הפעילות נהרגו למעלה מ-70 מחבלים ברחבי עזה ונעצרו 13 מחבלים. בנוסף, חשפו הכוחות כ-34 פירי מנהרות טרור וכחמש מנהרות שאורכן המלא מגיע משטח הרצועה לשטח ישראל.

מוקדם יותר דווח כי במהלך הלילה נפצע מפקד חטיבת גולני, אלוף-משנה ראסן עליאן באורח בינוני בהיתקלות עם מחבלים והועבר לטיפול רפואי בבית החולים.

דובר צה"ל הודיע הבוקר כי במהלך הלילה הצטרפו כוחות חי"ר רבים לפעילות הממוקדת ברצועת עזה, וזאת כחלק מעליית המדרגה של המבצע. בשעות האחרונות צה"ל השלים את גיוסם של כל אנשי המילואים - כחמישים אלף חיילים - שגויסו לצורך המבצע.

יותר מ-30 חיילי צה"ל וקצינים נפצעו במהלך הלילה בקרבות ברצועת עזה. אל בית החולים 'בילינסון' בפתח תקווה הגיעו עד כה 16 חיילי צה"ל. שמונה חיילים אושפזו במרכז הרפואי 'שיבא' בתל השומר, שלושה חיילים אושפזו בבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע ושישה חיילים אושפזו בבית החולים 'ברזילי' באשקלון.

בנתיים, ירי הרקטות מרצועת עזה נמשך. אזעקות נשמעו הבוקר בבאר שבע, באשקלון, ברעננה, בהרצליה, בהוד השרון ובראשון לציון. מערכת יכפת ברזל יירטה רקטות מעל גוש דן,מעל ראשון לציון ומעל באר שבע.