אאא

מנחם שטאובר, חייל חרדי הגיש בקיץ האחרון תביעה נגד אבישי חנניה, (אבישי חן) מאייר קמפיין החרד"קים (חרדים קלי דעת) בטענה כי בעקבות הקמפיין, הוא קיבל איומים ואף הותקף בשל היותו חייל.

שטאובר דרש בתביעה מחנניה פיצוי בסך 30 אלף שקלים. הקמפיין, לפי שטאובר, הביא להסתה ופגע בשמו הטוב ושל שאר החרדים המשרתים בצה"ל.

כזכור, קמפיין החרד"קים שטף את ריכוזי המגזר החרדי וכלל תוכן בעייתי שצייר את המשרתים בצה"ל כקלי דעת. בין האיורים הוצג חייל בעל חזות חרדית רודף אחר ילדים חרדים עם נשק ואומר 'הידד... יש... יש לי... איזה כיף... יש לי רובה'.

אמש (רביעי), הורה בית משפט השלום בירושלים כי המאייר אבישי חנניה ייפגש עם קצין פניות הציבור בנח"ל החרדי וינסח מכתב התנצלות שיתפרסם בין כל יחידות צה"ל והחיילים החרדים. כמו כן, הזכויות על האיורים יועברו לשטאובר וכך הוא יוכל לתבוע כל גורם שיפרסם אותם שוב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אבסורד שבמדינת ישראל מתנהל קמפיין כה אכזרי נגד חיילי צה"ל ורשויות החוק לא עוצרות את האחראים", אמר שטאובר לאחר פרסום החלטת בית המשפט והבטיח כי "מי שיפרסם את הקריקטורות ייתבע באופן מיידי".

שטאובר אף ציין כי התביעה הכספית נועדה כדי להרתיע כל מי שינסה להביא להסתה נגד חיילים חרדים, לאחר שהרשויות לא עושות דבר בעניין.

המאייר אבישי חנניה אמר בתגובה לתביעה כי בעלי הקמפיין הזמינו ממנו איור שלאחר מעשה, הוא הפך לפוגעני ועוות ללא ידיעתו ובניגוד לרצונו. חנניה טוען כי ביקש לעצור את הקמפיין, אך המפרסמים לא נענו לו. ככלל, הוא אומר כי הוא אוהב את חיילי צה"ל ולא התכוון לפגוע בהם מלכתחילה.