אאא

יומיים לאחר מכתב גדולי ישראל נגד תופעת האינטרנט החרדי, היומון הצעיר והמתלהב 'המבשר', מדווח בכותרתו הראשית, על "גל התפטרויות בקרב עובדי ומנהלי תחנות, יחד עם בריחת משקיעים".

עוד יודע לדווח העיתון, כי "אלפים רבים ביצעו חסימה הרמטית במערכות המחשוב".

מה ששכח העיתון, כי הבוס, מאיר פרוש, מפעיל אתר משלו. כן, meporush.co.il.

האתר, המתעדכן בתדירות לאורך ימי השבוע, מביא חדשות ועדכונים מפעילותו של הח"כ. והשם ישמור, יש גם "פורום" באתר.

באתר הפרושי, מגוון מדורים: מסדרת מאמרים על סדר היום ועד זמני כניסת ויציאת השבת.

לא ברור עדיין מדוע בחר 'המבשר' לשקר לקוראיו עם ידיעה שאפילו לא משל הייתה, כשהיומונים הוותיקים והאחראיים, 'המודיע' ו'יתד נאמן', בחרו להמתין להתפחויות נוספות.

וכך מגיב לו הבוקר העיתונאי יצחק נחשוני באתר 'בחדרי חרדים': "על הידיעה הזו חתום פבסידון, על פי ה'אוצר' המצומצם של המלים ולשונו העילגת והילדותית הוא עוד עלול לקשר את המושג הזה ל'קופידון'. אז לא – הכוונה היא לשם עט, של אחד המכנה עצמו י. מוזסון.

"מדובר ב'ילד גבעות' מגודל, בעטיפה חרדית, שכתב בעבר בעיתון שהכריז מלחמה גלויה נגד אחד מגדולי האדמו"רים החתום על המודעה, ועל חצרו, ולאחר גלגולים נוספים בבוץ במקום תיקונים בשלג, מצא עצמו הבוקר במעמד של 'בעל הדעה' המבשר בשער על השפעתן המיידיות של אזהרות גדולי ישראל נגד אחד כמוהו או כמו שולחיו.

"אם יומיים אחרי 'האזהרה החמורה של מרנן ורבנן גדולי וצדיקי הדור שליט"א" הוא מוסר הבוקר בכותרת של 'המבשר' על 'התנזרות מקיום קשר עם התחנות', 'על גל התפטרות בקרב עובדי ומנהלי תחנות', על בריחה אדירה של משקיעים, ועל 'אלפים' שלא היה להם על פי הידיעות עד הבוקר מעולם 'אינטרנט', אבל אתמול ביצעו בהן חסימות הרמטיות', נשאלת רק השאלה למה זה לא עבד בצורה כל כך טובה ומהירה כאשר חלק גדול מאד מאותם גדולי ישראל התנגד למועמדותו של מאיר פרוש לראשות עירית ירושלים, משום שצפה שיביא להפסד בשליטה החרדית בעיר כפי שאכן קרה?! למה בבחירות בביתר, בעת שהביעו דעתם על ה'רוטציה' שלא קוימה בזמנה באגו"י בעבר, במאבק נגד ההתנהלות ב'חינוך העצמאי', ובעצם הקמת העיתון המרדני הזה - 'המבשר', לא יכל אותו מוזסון לדווח על 'מהפך רבתי בסיעת 'שלומי אמונים'?!

"אם מישהו בסיעה הזו מאמין שבדרך הזו, בתום המאבק על המערכת האינטרנטית, לא ישאר מי שימשיך לדווח באובייקטיביות על הנעשה בסיעה זו ולא תמיד בהכוונת רבנים, הוא אינו אלא משלה עצמו".