אאא

יו"ר 'יש עתיד' ושר האוצר יאיר לפיד שלח הצהריים (שישי) לתומכיו את תפילתו שלו לבורא עולם ביום הכיפורים.

"אלוהינו ואלוהי אבותינו, שאהבת אותנו ורצית בנו, תן בנו את הכוח לדבר אחרת" כותב לפיד: "זה הכל. זו כל תפילתי המונחת בפניך".

לפיד המשיך וכתב את תפילתו: "בני האדם נוטים לזלזל בכוחן של המילים, ריבונו של עולם, אבל לא אתה. עשר דיברות חרטת לנו על לוחות הברית, בסך הכל 172 מילה, אבל הן שינו את העולם יותר מכל התותחים והמטוסים גם יחד.

"תן לנו, אלוהינו, את היכולת להגדיר את עצמנו לפי השאלה בעד מה אנחנו, ולא נגד מה. את מה אנחנו אוהבים, ולא את מי אנחנו שונאים. מה אנחנו רוצים ליצור, לא את מה אנחנו רוצים להרוס. מה אנחנו רוצים לרומם, לא מי אנחנו רוצים להשפיל ולרמוס. כי ציניקנים לא בנו דבר בעולם הזה, רק התמימים, רק המתכוונים, רק אלה שמאמינים במשהו.

"עזור לנו, אבינו שבשמים, לשנות את המפגש בינינו, כי הוא הפך לכועס, לשונא, לעמוס בתלונות. אנחנו זקוקים ממך להכוונה כדי למצוא מחדש את המילים הנכונות, כדי שהן ייצרו למעננו את האפשרות לעבוד יחד למען המקום הזה והחיים בתוכו.

"יש לנו לא מעט אתגרים, אלוהינו, ולא נוכל לעמוד בהם אם נמשיך להחליש את עצמנו מבפנים. מי ייתן ובשנה הזו תוביל אותנו – אם אפשר בלי דם ואש ותמרות עשן הפעם, כי מזה היה לנו מספיק השנה – למה שקראו לו פעם, "המקום הקרוי תקווה." ולמקום הזה יש רק דרך אחת להגיע – הדרך שנבנה ביחד".