אאא

לאחר ארבעה חודשים מאז הושקה מניית פייסבוק, במהלכם ספגה נפילות קשות, מנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, העניק אמש ראיון בו הודה בכשלון.

 מדברי צוקרברג שפורסמו באתר 'כלכליסט': "ביצועי המניה מאכזבים אבל אנחנו דואגים לבעלי המניות שלנו. אנחנו בונים חברה ששינתה את העולם שתמשיך ותבנה לעצמה ערך בטווח הארוך. בואו ונבדוק בעוד שלוש או חמש שנים מה יקרה עם פייסבוק, ונראה אם קיימנו את ההבטחות שלנו לנוכחות רבה יותר בתחום המובייל".

צוקרברג סיפר בראיון על כוונת פייסבוק להשקיע בתחום המובייל "עלינו לשלב מודעות בגרסת המובייל אבל לעשות זאת בצורה אינטגרטיבית יותר. ההימור על HTML5, לא עזר לנו להגיע לאן שרצינו, כך שהאסטרטגיה החדשה שלנו אמורה לסייע בכך"

בהמשך הראיון נשאל צוקרברג על דבריו מהעבר לפיהם פייסבוק תפתח טלפון סלולארי, וענה בהתלוצצות למראיין: אתה האמנת לי? בנייה וייצור של מכשיר טלפון היא עסק שונה לחלוטין ממה שאנחנו בפייסבוק עושים. פייסבוק למעשה הולכת לכיוון ההפוך ורוצה לבנות מערכת שתתאים לכל הטלפונים".

עוד אמר: "ההשקה האחרונה שבה ביצענו אינטגרציה עם מערכת ההפעלה של אפל היא דוגמה לכך. לאחריה, מחצית מהאפליקציות החדשות יכולות להתממשק גם לפייסבוק, ואני מאמין שנוכל לעשות מהפיכה דומה גם עם אפליקציות אנדרואיד".