אאא

מועמד הציונות הדתית לתפקיד רבה של העיר ירושלים, הרב אריה שטרן, כלל אינו כשיר לכהן כרב עיר. כך עולה מבדיקה שערכו אנשי הרב ברבנות הראשית לישראל.

כידוע, הבחירות לרבנות הגיעו כבר אל הישורת האחרונה, כאשר בעוד כחודש אמורה להיערך ההצבעה שתקבע את זהותו של רב העיר ירושלים. הרב אריה שטרן נחשב כאחד המועמדים המובילים לתפקיד, זאת מאחר והוא נתמך על ידי הציונות הדתית וראש העיר ניר ברקת.

אלא שכאמור, כעת מתברר כי ייתכן והרב שטרן כלל אינו כשיר לתפקיד. כאמור, בדיקה שקיימו אנשיו של הרב שטרן ברבנות הראשית, העלתה כי תעודת הכשירות של הרב פגומה, מאחר שניתנה על בסיס בחינות בעל-פה, וזאת מבלי שיוכר כ"גדול בתורה". על פי דיווח של קובי נחשוני ב-ynet, הסמכה שכזו אינה מכשירה אותו לכהן כרב עיר.

כידוע, "יהדות התורה" הגישה עתירות כנגד הליך הבחירה בירושלים, בטענה שנפלו פגמים שונים בהליך. עם זאת, בית המשפט עדיין לא הכריע בעניין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

על פי הדיווח, מועצת הרבנות הראשית שבשליטת החרדים, היא הגוף היחיד שעשוי למצוא פיתרון שיכשיר את מועמדותו של הרב שטרן. ישיבותיה אמנם מתקיימות בדרך כלל אחת לחודש, אך היא לא תתכנס עד לאחר הבחירות, בגלל החגים.

עם זאת, מקורבי הרב שטרן התייחסו בביטול לדברים. מקורבי הרב אמרו בתגובה ל"כיכר השבת" כי "תעודת הכושר לרב עיר של הרב אושרה על ידי מחלקת הבחינות של הרבנות הראשית לישראל. גם אם ישנה בעיה מסוימת הרי שהיא טכנית, שולית ופתירה".

לדבריהם, "מדובר בניסיון נוסף של הפוליטיקאים החרדים למנוע את בחירתו של הרב, שלא יצלח כמו כל הניסיונות הקודמים. הרה״ג אריה שטרן שליט"א יהיה רבה הראשי של ירושלים".