אאא

בחודשים האחרונים דווח על דאגה בקרב הקהילות היהודיות בארה"ב, בשל העליה המדאיגה באירועי תקיפה על רקע אנטישמי שהתרחשו בתקופה זו.

רק לפני יומיים נזרקו בקבוקי תבערה ומטעני חבלה אל עבר דירתו של רב בית כנסת בניו ג'רזי וזאת לאחר אירועים נוספים שאירעו באזור בחודש האחרון.

אלא שכעת מתברר כי לא כל האירועים החריגים התחוללו, ככל הנראה, על רקע אנטישמי ושנאת יהודים.

לפני חודשיים דיווח כיכר השבת כי מכוניות שבעליהן יהודים, באזור שכונת מידווד ברובע ברוקלין בניו יורק, הוצתו ורוססו עליהן סיסמאות מזעזעות בגנות היהודים, לצד צלבי קרס. הפרשה נחקרה כפשע שנאה נגד יהודים.

על פי הדיווחים בעיתונים "ניו יורק פוסט" ו"ניו יורק דיילי ניוז", חקירת המשטרה מתמקדת כעת באפשרות הנראית כסבירה ביותר, והיא שמדובר בכלל בהונאת ביטוח של בעלי המכוניות.

אלה, על פי החשד, הסוו את העובדה כי שרפו הם את מכוניותיהם בכך שריססו סיסמאות גזעניות ונאציות בכדי לעשות רושם כאילו מדובר בתקרית אנטישמית.

מחקירת המשטרה עולה כי בעליהן של הרכבים כלל לא התגוררו בשכונה, ובזירה התגלו ממצאים נוספים המעידים כי ככל הנראה לא מדובר בתקרית אנטישמית.

עם זאת, חשוב לציין כי מדובר בהערכה ובכיוון חקירה בלבד ועדיין לא נשללה לחלוטין האפשרות כי גם תקרית קשה זו אירעה אכן על רקע אנטישמי.