אאא

נכון לשעה זו אין רגיעה בדרום הארץ. אחרי מתקפת הרקטות העזה אמש, ערי הדרום ממשיכות לספוג פגיעות ישירות. מערכת "כיפת ברזל" ממשיכה ליירט רקטות הנורות מעזה, ובכך מצמצמת את הפגיעה האפשרית בצורה משמעותית. 

בסופו של יום קשה נוסף בדרום הארץ, החשש הגדול הוא כי ארגוני הטרור עלולים לקחת צעד קדימה את הלחימה ולעשות שימוש בטילים ארוכי טווח, שעלולים להגיע עד לגוש דן. 

במהלך היום פגעה רקטה במבנה בית-ספר בלב באר שבע. לא היו נפגעים במקום. 

במוקד נוסף, ספג בניין מגורים פגיעה ישירה. מספר בני אדם לקו בחרדה.

הבוקר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למצב הבטחוני בדרום: "ביום שישי חוסל רב מחבלים שארגן פיגועים רבים נגד ישראל. הוא היה בעיצומה של פעולה נוספת, פעולת טרור שכוונה לגבול הדרומי שלנו המשותף עם מצרים. אנחנו עדיין בכוננות אל מול אפשרות של פיגוע משם", אמר בפתח ישיבת הממשלה. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהתייחסו לפעילות מערכת הביטחון, אמר ראש הממשלה: "אין ספק שהפעולה של צה"ל שיבשה את ההתארגנות הזאת, ימים יגידו עד כמה. צה"ל מכה בהם בעוצמה - אני רוצה לשבח את הפעולה של זרועות הביטחון והמודיעין. אנחנו גבינו מהם מחיר יקר ועדיין גובים, וכמובן נפעל ככל שנדרש".

על כיפת ברזל אמר נתניהו: "המערך של כיפת ברזל מוכיח את עצמו היטב ואנחנו כמובן נדאג להרחיב אותו בחודשים ובשנים הקרובות. הכוח החזק ביותר שעומד לרשותנו הוא קודם כל כוח העמידה של התושבים, של ראשי הרשויות, של אזרחי ישראל, של ממשלת ישראל.

"אנחנו נוקטים באמצעי המגן הדרושים, אבל גם באמצעי תקיפה, ואין לי שום ספק שבשילוב הזה ובחוסן הפנימי אנחנו נוסיף לגבור על איומי הטרור הללו סביבנו".

במהלך סוף השבוע נורו יותר מ-100 רקטות לעבר יישובי הדרום.