אאא

ילדי התלמוד תורה של חסידות חב"ד בלוד, נאלצו אמש (שישי) להיכנס לבית הספר כשהם ספוגים במים. הסיבה: מי גשמים שהצטברו בפתח בית הספר חסמו את דרכי הגישה אליו. "אנחנו מתכננים להשבית את הלימודים בקרוב", אמרו בוועד ההורים היום.

מזג האוויר הסוער לא פסח גם על העיר לוד, אך ההורים בתלמוד תורה יודעים, כי לא זו הסיבה שבריכת שחיה מקיפה את ילדיהם. "העירייה מזניחה אותנו באופן שיטתי", הם אומרים. "גם המעט שיש בבית הספר, מגיע מתרומות שאנחנו משיגים".

הילדים שהגיעו ביום שישי למבנה, נתקלו בשלולית ענק שמנעה מהם את הכניסה לבית הספר והם נאלצו ללכת בדרך צדדית, מלאת בוץ. "הילד שלי הגיע הביתה רטוב במכנסיים ובנעליים", אומר איתן אחיטוב, מוועד ההורים. "עכשיו קר ומאוד וזה מסכן את הילדים שלנו".

גובה המים שעומד על כ-10 ס"מ מהווה גם אטרקציה לילדים שמנצלים כל הזמנות להשתובב עם השלולית. "המנהל בעצמו יוצא בהפסקות ומונע מהם להיכנס, אבל לא תמיד זה עוזר. הם ילדים".

בוועד ההורים אומרים כי זו רק אחת מהבעיות שפוקדות את התלמוד-תורה והם מתכננים מצידם להשבית את הלימודים. "אנחנו מוגדרים בעירייה כממ"ד ולכן הם חייבים לטפל בנו".

מעירית לוד נמסר בתגובה: בעיר לוד ישנם מספר מקומות שמצריכים בדיקה עקב מזג האוויר הסוער. נערוך סיור בבית הספר ביום ראשון ונטפל בליקויים.