אאא

מסתבר שלצד עיצובו המרשים ועריכתו היפה, אינו יכול המבשר להשתחרר מנגיעות חוסר הפרגון הקיימת בעיתונות החרדית, היומית בעיקר. לעורך המבשר לא התאימה כנראה פעילותו המוצלחת, צריך לציין, של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, בנושא האם שנחשדה בהתעללות בבנה החולה, פרשה שהצליחה לעורר סערה לאומית ומימדיה לא שקטו לגמרי גם כיום.

למי ששכח, רק נזכיר ששחרור האישה לקראת השבת שעברה, הסתייע בהתערבותו האישית של יעקב ליצמן שנכח בדיון, הציע את ביתו הפרטי לאירוח האישה ואף חתם ערבות אישית בסך 200,000 ₪, יחד עם העסקן הרב אברהם פרויליך, שאף הוא חתם על סכום דומה.

בידיעה על שחרור האישה ב´המבשר´ מוזכר דווקא שמו של מאיר פרוש כמי שהציע ערבות אישית לשר לביטחון פנים יצחק אהרנוביץ. כך מבשר לקוראיו ידיעה מרעישה בהחלט, שמשום מה הוסתרה דייה עד היום: "לקראת התחלת הדיון בבית המשפט נסוגה המשטרה מאיומה לבקש ת הארכת מעצרה של האם החרדית כנקמה והתרסה לצבור החרדי על ההפגנות הסוערות שהיו בעיר לאחר לחצים שהופעלו על המשטרה והפרקליטות ע"י השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ שפעל בנושא בעקבות פנייתו של סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש.

כאן בא הפאנץ´ ליין: "במהלך השיחה אמר הרב פרוש כי הוא מוכן לתת ערבות כספית אישית תמורת שחרור האם למעצר בית".

את פעילותו של ליצמן בחר העורך לציין בידיעה בזה הלשון: "סגן שר הבריאות שהשתתף בדיון בביהמ"ש מסר על הסכמת משרד הבריאות לשחרור". משל היתה זו עבודת מזכירות של הפקיד הזוטר התורן במשרד הבריאות...

כמה מעסקני ´העדה החרדית´ שידעו לציין הפעם לשבח את סגן השר ´הציוני´ ליצמן, ציינו ל´כיכר השבת´ את התערבותו המינורית של השר אהרונוביץ בכל מהלך הסערה. "לא היה עם מי לדבר" הם אומרים לכיכר. עיקר הפעילות היתה מול מפקד המחוז אהרן פרנקו, מפקד תחנת ציון ברונו שטיין ויתר הפקידות הבכירה. השר היה מנותק לאורך כל הדרך, הם אומרים.

קוראי המבשר ציפו, כך נראה, לסיקור אחר, מפרגן יותר, גם אם מדובר בסגן השר ליצמן. כשמגיע מגיע", הם אמרו, וגם מביאים את יתד נאמן כראייה ליכולת הפרגון. יתד יש לומר לשבחו ידע לציים את ערבותו של ליצמן כדי להביא לשחרור האישה.

כעת נשאר לחכות האם הדרישה לעיתונות אחרת ומפרגנת רחוקה מדאי בימינו, או שאולי יקרה הנס וקוראי המבשר עוד יופתעו לגלות ימות המשיח מול עיניהם ויבחינו ב"התנצלות" המבשר מליצמן בעיתון של מחר.

קלוש, עד כדי חסר סיכוי, צריך לומר את האמת.


'המבשר': ברכות לפרוש


'יתד': התשואות למקלב


'המודיע': כפיים לליצמן