אאא

ארגון ה"הצלה" בארצות הברית נוסד לפני כארבעים שנה על ידי תושבי הריכוזים היהודיים בניו יורק, המיזם הוקם בעקבות אוזלת ידיה של המדינה הגדולה בעולם שלא הצליחה להעניק מענה נאות ומהיר לכל קריאות ההצלה ורבים קיפחו את חייהם בשל מחסור בכוח אדם.

כך נולד "הצלה" -אברכים מתנדבים הוכשרו להעניק עזרה ראשונה מקצועית, ציוד רפואי נרכש על ידי תרומות, שיתוף פעולה עם הרשויות נרקם וכול קריאת עזרה שהגיע למוקד ההצלה הרשמי הועבר למתנדבים שהוזנקו מבתיהם וזכו להעניק עזרה ראשונה ולהציל חיים ודורות שלמים.

עברו עשרים שנה- מפעל ה"הצלה" המבורך הוקם ונוסד גם בארץ הקודש, זה החל בריכוזים החרדיים ואט אט התרחב כמעט לכול פינה במדינה, למרות המאבקים הפוליטיים, מאבקי השליטה והפיצולים "הצלה ירושלים" "הצלה גוש דן" "הצלה ישראל", מכנה משותף אחד לכולם, המתנדבים שניחונו בתושייה והקרבה למען הכלל,  זוכים בכל יום ויום להציל חיים על ידי הגשת עזרה ראשונה מהירה.

"השומרים" ארגון נוסף שהוקם על ידי אחינו היושבים מעבר לים ב"ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות", משראו כי משטרת ניו יורק אין ידה מספקת לטפל בכול מקרי הפשיעה, הקימו גוף התנדבותי שיעסוק בשמירה על בתי התושבים בשכונות ויטפל במקרים שלטענת המשטרה פחות חשובים ולא עומדים בסדר העדיפות לטעמה.

לא רחק היום וזכינו לקבל העתק מדויק של "השומרים" גם כאן בארץ הקודש, בזמן פועלו הקצר הצליח לקצור פירות רבים ולהביא אנחת רווחה בקרב תושבי השכונות, האברכים המתנדבים זוכים לגיבוי ושיתוף פעולה מלא ממשטרת ישראל, מקיימים פטרולים קבועים בשעות הלילה ברחובות העיר, מנהלים מעקבים אחר בני בלייעל המתכוונים להזיק לרכוש ומטפלים במסירות רבה בכול תלונה שעבור המשטרה "אינה חשובה" דייה.

השבוע התבשרנו כי ארגון "השומרים" בבני ברק הצליח "לשים את ידו" על נוכל שסבב בחניות תכשיטים, בגדים ובשמים ופיזר המחאות מזויפות ונטולי כיסוי, המשטרה ש"משכה כתפיים" והביעה "אין אונים" כלפי הסוחרים המתלוננים הביאה את ארגון "השומרים" לבצע מעקבים של עשרות שעות ברחובות העיר ולבסוף הגישו את הנוכל לידי המשטרה כפרי בשל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אנחנו רואים את המתנדבים, רכביהם והתנהגותם, ולא פעם חוטאים בגיחוך ובביטול, מגחכים לעבר רכבם הפרטי עטור ה"צ'קלאקות" בזים ל"חגורת הנפץ" סביב המותניים העטורים במכשיר קשר, שני מכשירי מירס, ארבעה ביפרים ולקינוח שלושה סלקום ואחד אורנג'.

האמת היא- מותר להם ומותר להם להפגין נוכחות, יש להם על מה! מגיע להם לצייד את רכבם ומותנייהם באביזרים מעוררי כבוד והכול- בזכות ולא בחסד וגם אם לטעמינו הם "חוטאים" בגאווה למרות שלא כי אלו כלי העבודה שהם נזקקים להם בכדי לבצע עבודתם.

מי שמתנדב להישאר ער לילה שלם ולשמש כ"כונן" בדריכות לכל קריאת הצלה, מי שנוטש את ילדיו בעיצומה של סעודת שבת בכדי להנשים קשיש שאיבד הכרתו,  מי שמפסיד שעות עבודה בכדי לבצע החייאה לפעוט שחדל לנשום, מי שמקריב את עצמו 24 שעות ביממה עבור הכלל, מי שמוכן לפטרל בלילות גשומים ברחובות העיר, מי שמקריב את משפחתו בעבור "תיצפות" ומניעת פגיעה ברכוש שלנו אנו, זה רק הם  ולא אף אחד מאיתנו.

מי שהעז לפגוע בכבודם של אלפי ומאות המתנדבים, כי הם לא "מצטנעים" לטעמו שיבקש סליחה כי מותר להם!