בית שמש  זלזניק  ישיבת חברון  מירפלד
שלמה קרליבך'חסידות הגנבים' של קרליבך תלך ותתעצםשמעון ברייטקופף26
בדיוק כמו שעשה כל חייו עשה גם בפטירתו, כשהבין שהעיסוק בו ובדמותו הופך לעיקר, עזב את העולם והותיר אותנו עם המורשת הענקית. שמעון ברייטקופף על שלמה קרליבך (מגזין)
ומי הכי הזיק לקרליבך? קרליבך!ומי הכי הזיק לקרליבך? קרליבך!נתנאל לייפר10
הוא היה אמן ענק, יוצר מדהים ומקורי, אך גם איש שנוי במחלוקת שהצליח להרגיז רבים בהתנהלותו התמוהה. מבקר המוזיקה של "כיכר השבת" על ההצלחה של קרליבך (מגזין)
ארכיון רוזנברג מציג: קרליבך בתיעוד נדירארכיון רוזנברג מציג: קרליבך בתיעוד נדירכיכר השבת2
לרגל יום השנה לפטירתו של "הרבי המרקד" ר' שלמה קרליבך, הארכיון של יוסי רוזנברג מציג קטעים נדירים של המוזיקאי שהפך לתופעה. צפו בארבעה ביצועים מיוחדים (מוזיקה, מגזין)
דווקא האלבום שקרליבך לא אהב, היה הכי טוב שלודווקא האלבום שקרליבך לא אהב, היה הכי טוב שלונתנאל לייפר9
חסידי קרליבך כנראה לא יאהבו את הסקירה הבאה, שעוסקת באלבום הכי טוב של קרליבך - שדווקא אותו הוא לא אהב. מבקר המוזיקה נתנאל לייפר על האלבום "מקדש מלך" (מגזין)
שלמה קרליבךשבוע היארצייט: 10 הפופולארים של קרליבךכיכר מוזיקה4
לקראת יום פטירתו של רבי שלמה קרליבך שיצויין בשבוע הבא, המדור הקבוע שלוימל'ה ליום השבת מגיש את עשרת הקטעים הכי פופולרים של קרליבך. האזינו ותחי נפשכם (מוזיקה יהודית)
פיוטים ורוק - הילכו שניהם יחדיו? // ביקורתפיוטים ורוק - הילכו שניהם יחדיו? // ביקורתנתנאל לייפר2
מה חושב מבקר המוזיקה של כיכר השבת על אלבומו החדש של סולן האנדלוסית, ליאור אלמליח, פיוטים בעיבוד ישראלי רוקיסטי של סולן טיפקס, המוזיקאי קובי אוז (מגזין מוזיקה)
שמלצר: אני שולח את ילדיי לחינוך מודרנישמלצר: אני שולח את ילדיי לחינוך מודרניישראל כהן61
זמר הפופ החסידי, ליפא שמלצר, התראיין למקור ראשון והמשיך להפתיע כשהוא חושף את דעותיו. "יש אלוקים של האנשים - 'מה אנשים יגידו' ויש את האלוקים האמיתי" (מגזין)
הכיסא המיותם3 שנים, 8 קליפים • השירים לזכרו של מרןנתנאל לייפר15
לאחר פטירתו של מרן נכתבו כמה שירים מרגשים במיוחד, ביניהם 'כוכב מאיר' שכתבה הרבנית יהודית יוסף ו'מרן שלי' של יעקב שוואקי מתוך אלבומו האחרון • צפו והתרגשו (מוזיקה)
שמואלי אונגר מנסה לרקוד על שתי החתונות; ביקורת מוזיקהשמואלי אונגר מנסה לרקוד על שתי החתונות; ביקורת מוזיקהנתנאל לייפר8
אין ספק שהמוזיקה החסידית משתנה בצעדי ענק לאחרונה. הזמר שמואלי אונגר מנסה לרקוד תרתי משמע בשני העולמות האם הוא מצליח לשמור על האותנטיות ולהיות עדכני? (מגזין)
צפו: מרדכי בן דוד ועמי כהן הקפיצו את חברוןצפו: מרדכי בן דוד ועמי כהן הקפיצו את חברוןיאיר טוקר6
העולים לרגל בחברון, נהנו מהופעות של גדולי הזמר בהם חיים ישראל, בני פרידמן וענק הזמר החסידי מרדכי בן דוד. על הליווי המוסיקלי הופקד המעבד עמי כהן • וידאו ותמונות (מוזיקה)
אברהם אבוטבול ז"להמוזיקאי שהשפיע על שולי רנד ואהוד בנאינתנאל לייפר7
סביר מאוד שלא זכיתם להכיר את הזמר, היוצר והשחקן אברהם אבוטבול, שהיום מצויין יום השנה הרביעי לפטירתו. אך עשייתו פורצת הדרך השפיעה על אמנים רבים ומוכרים בישראל (מגזין)
"אני מודה להקב"ה שיש אינטרנט""אני מודה להקב"ה שיש אינטרנט"ישראל כהן130
הודף את הטענות על שימוש בסמים, לא מתחרט על ההשראה משירי עגבים ובטוח שהאינטרנט הוא "חלק מהגאולה". הזמר החסידי ליפא שמעלצר בראיון מיוחד ל"כיכר השבת" (מוזיקה)
צפו: יונתן רזאל בקריאת ההלל בנוסח קרליבךצפו: יונתן רזאל בקריאת ההלל בנוסח קרליבךיאיר טוקר2
הזמר יונתן רזאל השתתף הבוקר (חמישי) בתפילת חול המועד בבית הכנסת 'צדיק המזוזות' בראשות הגאון רבי שמעון בן טוב • צפו בקריאת ההלל בנוסח קרליבך (חרדים)
שמחת בית שואבה, אילוסטרציההזמרים הפופולריים בשמחות בית השואבה שוברים שתיקהנתנאל לייפר10
שמחת בית השואבה או חתונה? וכיצד מתמודדים עם העומס של החג? 7 מהזמרים הבולטים מספרים ל"כיכר השבת" על החוויה שלהם בשמחות בית השואבה והאתגרים שניצבים לפניהם בחג (מגזין )
סיכום שנת תשע"ו במוזיקה היהודית מקוריתסיכום שנת תשע"ו במוזיקה היהודית מקוריתנתנאל לייפר11
שנה מאכזבת מעט, אך עם כמה הישגים בולטים בעיקר ב"רעש" שעשתה המוזיקה היהודית. מבקר המוזיקה של כיכר השבת מסכם את המוזיקה היהודית מקורית של תשע"ו (מגזין)
"כיכר השבת" מגיש: אלבום מוזיקלי להורדה"כיכר השבת" מגיש: אלבום מוזיקלי להורדהכיכר השבת3
לכבוד חג הסוכות, 'כיכר השבת' מגיש בפני מאות אלפי הגולשים אלבום מוזיקלי חגיגי ומיוחד - 'פסנתר שבת' - להורדה • כנסו והורידו את האלבום וקבלו שמחת חג מושלמת (מוזיקה)
"אגודה אחת" עם הרבה גוונים - ביקורת"אגודה אחת" עם הרבה גוונים - ביקורתנתנאל לייפר
הזמר ברי וובר הוציא אלבום חדש, מבקר המוזיקה של כיכר השבת האזין לאלבום וגם מספר לכם על התובנות שלו על וובר ובכלל על המוזיקה החסידית של השנים האחרונות (מגזין)
רבי שלמה קרליבךהניגון שהכניס את שלמה קרליבך למגזר החרדיכיכר השבת4
הרבה לפני שהציבור החרדי הכיר ברבי שלמה קרליבך, הוא הכיר בניגון הזה שלו - "ופרוש עלינו סוכת שלום" שהולחן בשנת 1968 ויצא לאור באלבום "אני מאמין" בשנת 1975. האזינו (מוזיקה יהודית)
אם כבר מוזיקה חסידית - אז כזו / ביקורת אלבוםאם כבר מוזיקה חסידית - אז כזו / ביקורת אלבוםנתנאל לייפר4
אלבום אחד - 13 זמרים, הזמר צבי זילברשטיין באלבום דואטים ייחודי עם מיטב האמנים והמלחינים במוזיקה החסידית. מה חושב עליו מבקר המוזיקה של "כיכר השבת"? (מגזין מוזיקה)
הרב רונן חזיזהחושך ואור: תופעה ושמה הרב רונן חזיזהנתנאל לייפר20
הוא תופעה של ממש, מאות רבות מגיעים לכל שיעור שלו בכל מקום בארץ, ומתרגשים משיעור שחציו מועבר עם גיטרה ובחושך מוחלט | ראיון מיוחד ובלעדי עם הרב רונן חזיזה (מגזין)
מה המבקר שלנו חושב על האלבום של אדיר בכרמה המבקר שלנו חושב על האלבום של אדיר בכרנתנאל לייפר
הזמר והיוצר, אדיר בכר, הוציא אלבום פיוטים-רוק חדש המשלב בין מזרח למערב. העורכים בגלגלצ כבר אהבו את זה והכניסו לפלייליסט מה חושב עליו מבקר המוזיקה שלנו? (מגזין, מוזיקה)
רבי שלמה קרליבךמיוחד: הגרסאות של קרליבך ל"ויידע כל פעול"יאיר טוקר
במשך שנים רבות היה ר' שלמה קרליבך בלבם של רבבות עם להיטים נצחיים, אך את מרבית שיריו הכירו רק החסידים ההדוקים ביותר. פרויקט שבועי ב"כיכר השבת" חושף אותם להמונים, והשבוע: "וידע כל פעול"
מה המבקר שלנו חושב על החדש של עדי רן?מה המבקר שלנו חושב על החדש של עדי רן?נתנאל לייפר3
אחד האמנים הצבעוניים ביותר ומראשוני המוזיקה היהודית-המקורית באלבום חדש, תשיעי במספר. האם רן מצליח לשמור על הנוסחה המנצחת ואיזה עדי רן תפגשו באלבום? (מגזין)
"חמול" - סיפורו של הלחן המרגש והפופולרי"חמול" - סיפורו של הלחן המרגש והפופולרינתנאל לייפר8
רגע לפני ראש השנה: המלחין הרב עקיבא המניק בשיחה עם "כיכר השבת" מספר על שירו הפופולרי, כיצד הולחן, מתי הוקלט לראשונה ומדוע לדעתו הפך ללהיט גדול כל כך (מגזין)
דניאל זמיראני לוזר?! האיש שלא הפסיד אף פעםנתנאל לייפר1
"מר פרס, אתה הפסדת חמש פעמים בבחירות! יש מי שיגיד שיש פה איזה פאטרן". הוא לא מצמץ, הסתכל עליי ואמר "אני לא הפסדתי פעם אחת", המוזיקאי דניאל זמיר על פרס (מגזין)
צפו: משה דוויק בקדיש במנגינת "קץ גלות"צפו: משה דוויק בקדיש במנגינת "קץ גלות"יאיר טוקר3
רגע לפני שהוא יוצא לשמש כשליח ציבור בימים הנוראים באחת הקהילות הגדולות במקסיקו, הפייטן משה דוויק, בקדיש מתוך הסליחות במנגינת "קץ גלות" של עבדל ווהאב • צפו (מוזיקה)

מגזין

כתבות עומק מרתקות ולא שגרתיות על מוזיקה חסידית, מוזיקה מזרחית והכי חשוב מוזיקה יהודית מקורית. חשיפות, קטעי מוזיקה נדירים, וראיונות עם זמרים חסידיים.

עדכונים
כיכר facebook
המוזיקה שמרן כה אהב // אריאל כהן
אריאל כהן
המוזיקה שמרן כה אהב // אריאל כהן
ג' בחשוון תשעח18
ר' שלמה קרליבך
זלמן שטוב
הרב'ה רב׳ שלמה חי // זלמן שטוב
ט"ז בחשוון תשעז11
שמעון  ברייטקופף
שמעון ברייטקופף
'חסידות הגנבים' של קרליבך תלך ותתעצם
ט"ז בחשוון תשעז26