אאא

מספר מקרי אלימות שנעשו על-ידי קיצונים, גרמו בחודשים האחרונים למשבר חמור ביחסי חרדים-חילונים. הפער בין גישות שני הצדדים גדל, ונדמה היה שקשה יהיה לגשר עליו. החילונים האשימו את החרדים בקיצוניות יתר ואילו החרדים טענו כי מדובר בהסתה פרועה ומגמתית כנגד החברה החרדית.

בתקופה סוערת זו, הרבה הציבור החרדי להפנות אצבע מאשימה כלפי כלי-התקשורת בישראל, בטענה שמרחיבים את השסע וגורמים להשנאת הציבור החרדי על החברה הכללית בישראל.

מתברר כי במקום להתלונן, יש מי שקם ועושה מעשה. בלשכתו של יו"ר וועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני החליטו להרים את הכפפה ולהכיר לאנשי התקשורת - שלפעמים השקפתם נובעת פשוט מבורות וחוסר ידע בסיסי - את אורחות החברה החרדית מקרוב, ויזמו סיורים לגופי תקשורת מובילים להכרת המגזר החרדי ואורחות חייו היחודיים.

מה בוער

במסגרת זו הגיע הבוקר איש התקשורת ושדר גל"צ רזי ברקאי לסיור מיוחד בעיר החרדית בני-ברק, כשהוא מלווה ביועץ התקשורת ירח טוקר ובעוזרו של גפני, שלומי פולק.

הקבוצה סיירה במפעל מיוחד המשלב תעסוקת נשים חרדיות, תוך הקפדה ושמירה על גדרי הצניעות וכן בתלמוד-תורה בוסטון המונה מאות ילדי חמד. אך גולת הכותרת של הסיור היה הביקור בהיכלה של ישיבת פוניבז'.

לדברי י', אחד מבחורי הישיבה ששוחח עם 'כיכר השבת', רזי ברקאי אינו הרבה לדבר במהלך הסיור, אך ניכר עליו בשעה שנכנס להיכל הישיבה שהיה גדוש באלפי תלמידים מתפלפלים בתלמודם, שהוא נדהם ומשתומם מעוצמת ממלכת התורה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריו, הוא שוחח קצרות עם מספר בחורים והיה מופתע מרוחב ידיעותיהם לא רק בנושאי תורה והלכה אלא גם בהוויות העולם.

במהלך הביקור בישיבה, קיבל ברקאי סיקור נרחב מחיים אסחייק על חיי תלמידי הישיבה ואברכי הכולל, אופן ניהולה התקציבי של הישיבה ומגוון אנקדוטות מרתקות סביב חיי הישיבה בהן ששימוש בגנרטור בשבת ונושאים נוספים.

ביקורים נוספים

לדברי טוקר, צפויים בחודש הקרוב למעלה מעשרה סיורים של אישי תקשורת בכירים ומובילים במדיה החילונית וכן של גופי תקשורת.

"הדבר חשוב וגורם להכרה בלתי אמצעית עם הציבור החרדי ונותן למבקר הסתכלות שונה וחיובית על עולם התורה והמגזר החרדי כולו", אמר טוקר.