אאא

יום המסחר בבורסות אסיה מתנהל (ה') במגמה מעורבת, לאחר סגירה שלילית בניו-יורק ולפני הנפקת אג"ח נוספת של ממשלת ספרד בהמשך היום. עליות קלות נרשמות בחוזים על מדדי ניו-יורק.

המסחר בוול סטריט ננעל כאמור אתמול בירידות שערים, זאת בהמשך לירידות שנרשמו בבורסות אירופה, שעדיין ממשיכה להכתיב את כיוון השווקים בעולם. ראש ממשלת פורטוגל הודיע אתמול שייתכן וממשלתו לא תצליח לעמוד בכל התנאים שנקבעו למדינתו כתנאי לקבלת חבילת החילוץ, וגם ספרד ואיטליה לא נותנות מנוח לשווקים. היום תתבצע הנפקת אג"ח נוספת של ספרד, מה שמעלה את מפלס המתח בשווקים.

כלכלני סיטי ממשיכים להיות אופטימיים ביחס לצמיחה הגלובאלית, ומעלים זה החודש השלישי ברציפות את תחזית הצמיחה שלהם לכלכלה העולמית. בסיטי צופים צמיחה של 2.6% ב-2012, לעומת תחזית של 2.5% בחודש שעבר, וב-2013 - צמיחה של 3%, בדומה לתחזית של חודש מארס. בסקירה של כלכלני הבנק, מצויין כי על אף ההערכה כי גוש האירו יסבול ממיתון השנה, הם מעלים את תחזית הצמיחה גם לאיזור האירו וגם ליפן. עם זאת, הם מציינים כי הצמיחה הגלובאלית צפויה לפספס את תחזית קרן המטבע הבינלאומית.

ביפן, היום דווח כי הגרעון במאזן המסחרי הסתכם בכ-82.6 מיליארד ין בחודש שעבר לעומת צפי לגרעון של כ-223 מיליארד ין. זאת על רקע זינוק בייצוא.

"הסנטימנט השווקים נפגע אתמול על רקע עלייה במפלס החששות ליציבות מערכת הבנקאות בספרד ובאירופה. היום ספרד תמשיך להיות במוקד והסוחרים ימתינו לראות את תוצאות הנפקות האג"ח ל-3 ו-10 שנים", כך נכתב בסקירה של כלכלני קרדיט אגריקול.

מניות האנרגיה מתקדמות. נציין את Cnooc ופטרוצ'יינה. מניות סמסונג אלקטרוניקס רושמות עלייה בסיאול ואילו בטוקיו רושמת היטאצ'י עלייה חדה על רקע פרסום כי החברה זכתה במיכרז גדול לשיפור תשתיות חשמל ברוסיה.