אאא

תופעה מדאיגה בעולם הישיבות: מספר ישיבות מובילות בעולם הליטאי, אינן מאפשרות לבחורים להימלט למרחבים מוגנים בשעה שהאזעקה נשמעת במהלך סדר הלימוד או במהלך שיעור של ראש הישיבה והר"מים. כך עולה מעדויות של תלמידים שהגיעו לידי "כיכר השבת". 

בחורים בישיבות "דברי מרדכי" בבני ברק וכן "חכמת שלמה" ברחובות, טענו כי מדובר בפיקוח הנפש והאיסור ללכת למקום מוגן עלול חלילה לגרום לאובדן חיי אדם.

בישיבה בבני ברק בה לומדים חלק מהבחורים בקראוון, פנו הורי הבחורים להנהלת הישיבה וטענו כי אינם מסכימים להחלטה לפיה ילדיהם ימשיכו ללמוד גם בשעת ירי הטילים, וכי על הישיבה לאפשר הסתתרות של הבחורים בחדר המדרגות או בחדר מוגן אחר.

בתגובה ענו בהנהלת הישיבה הבני ברקית כי לאור ברכתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שאיש לא יינזק בבני ברק, הרי שאין טעם לברוח ולהסתתר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ההורים שהתעקשו על מיגון ילדיהם פנו לדבריהם לגדולי ישראל בשאלה מה לעשות בנידון כאשר מחד נטען כי מדובר בביטול תורה שלא לצורך ומנגד מדובר בסיכון חיי הבחורים.

לדבריהם, גדולי ישראל הורו בצורה חד משמעית כי על הישיבה לאפשר לבחורים להימלט בשעת האזעקה למרחב מוגן.

בשיחה עם "כיכר השבת" רוטנים הורי הבחורים על הזלזול בחיי ילדיהם, לטענתם. "זו חוצפה ממדרגה ראשונה. לא ייתכן שכאשר כל הרבנים וראשי הישיבות דורשים בריש גלי מהציבור להישמע לפיקוד העורף הרי שחלק מהר"מים פועלים על דעתם האישית ולא מאפשרים לעשות זאת".