אאא

מדינה אלימה: כ-620 אלף אירועי אלימות מתרחשים במדינת ישראל מדי שנה, לא פחות, כ-66% מהאירועים כלל לא מדווחים - כך עולה מנתוני מדד האלימות הלאומי שמפרסם היום (שני) המשרד לביטחון הפנים.

המדד הלאומי מודד את היקף האלימות בישראל מאז שנת 2003 ואת חומרתן, כך שבעוד שחלה ירידה קלה מדי שנה במספר האירועים האלימים הרי שחלה עלייה בחומרת האירועים והעבירות האלימות.

לפי נתוני המדד הלאומי, כ-27 אחוזים מהאוכלוסייה בישראל נפגעים מדי שנה מאלימות, כ-34% מהמקרים מדווחים למשטרה ולשירותים החברתיים. 31 אחוזים מעבירות האלימות מוגדרות כ"עבירות אלימות קשות".

כ-43 אחוזים מעבירות האלימות הן עבירות שוד. בין השנים 2003 ל-2008 חלה עלייה עקבית במספר מקרי האלימות כלפי ילדים. במרבית מקרי האלימות, התוקף והקורבן מגיעים מאותו רקע דתי ובמרבית המקרים הקורבנות יהודים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בכ-33 אחוזים מהמקרים המדווחים למשטרה, זהות התוקף אינה ידועה. במרבית מקרי האלימות התוקפים הם גברים.

יצוין כי בהשוואה למדינות ה-OECD, שיעור העבירות האלימות בישראל קרוב לממוצע של המדינות המערביות אך השיעור ל-100 אלף גבוה בישראל באופן יחסי לממוצע במדינות ה-OECD.

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' אומר בתגובה למדד כי "המטרה הראשונה שלנו היא צמצום רמת האלימות בחברה הישראלית והעלאת תחושת הביטחון. המטרה היא שבסופו של יום נוריד את רמת אלימות בחברה ונעניק לאזרחי את המגיע להם - ביטחון אישי".