אאא

בורסת תל אביב ננעלה היום (ב´) במגמה שלילית לאחר פתיחה חיובית ברקע מגמת מסחר מעורבת בבורסות אירופה. החוזים העתידיים על מדדי וול סטריט מאותתים כעת על פתיחת מסחר יציבה עם נטייה לעליות שערים קלות בניו יורק. מחזור המסחר עמד על כ-1.19 מיליארד שקל.

מדד המעו"ף עצמו המשיך לנסות שוב לפרוץ את שיא כל הזמנים - אך כמו אתמול, הוא נכשל. המסחר במניות הסתיים היום ב-14:41 לרגל חול המועד סוכות ושבוע המסחר כולו יסתיים מחר לפני ערב חג שני. בין מוקדי המסחר עמדה החלטת הריבית של בנק ישראל לחודש אוקטובר, אשר תפורסם לאחר נעילת המסחר ב-17:30.

בפני נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, עומדת בעיה: מחד, ברצונו לרסן את מחירי הדיור הגואים על ידי ייקור ריבית הפריים אך מאידך היחלשות הדולר פוגעת בכושר התחרות של הייצוא הישראלי. על פי סקר של בלומברג, 75% מהכלכלנים (12 במספר מתוך 16) מעריכים כי פישר יבחר להעלות את הריבית ב-0.25% נוספים ל-2%.

עוד נציין כי בישיבה סגורה של הנהלת משרד האוצר קרא שר האוצר, יובל שטייניץ לפישר שלא להעלות את הריבית במשק. לדבריו באוצר הצטברו נתונים חדשים, על פיהם חלה רגיעה בתחום הנדל"ן, הן במספר העיסקאות והן במחירי הדירות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הקונים כבר מהססים ברמות המחיר הנוכחיות"

בשיחה שערכנו עם סוחר בחדר מסחר מרכזי בשוק נאמר כי "השוק כרגע בעמדת המתנה והמחזורים הדלילים לא מוסיפים בריאות. אנחנו רואים כי הקונים כבר מהססים ברמות המחיר הנוכחיות ולולא דחיפה משמעותית נוספת מוול סטריט, קשה לראות את המעו"ף פורץ את רמות השיא".

גבעות המשיכה לרכז עניין לאחר שאתמול נחתך שוויה ב-25%. נזכיר כי שותפות חיפושי הנפט ערכה ביום ו´ אסיפת משקיעים בהולה על מנת להבהיר את הנכתב בדו"ח ההנדסי, בו נכתב כי לא ניתן להעריך עדיין את כמות הנפט שניתן להפיק ב"מגד 5", אולם התרחישים השונים מדברים על 2.4-13.2 מיליון חביות שניתן יהיה להפיק. סוגיה נוספת עליה החברה לא נתנה את הדעת היא האפשרות שקיים גז במאגר, שיקשה על הפקת הנפט. במקרה כזה החברה תצטרך למצוא לכך פתרון להוצאת הגז בטרם תוכל להפיק את הנפט.

דלק קידוחים , אבנר ורציו הוסיפה להיסחר לאור הדיווח באתר "רויטרס" בסוף השבוע, לפיו השותפה האמריקנית לקידוח "לוויתן", נובל אנרג´י, מעריכה במסגרת תוכניתה לפיתוח מאגר "תמר" כי הגז הטבעי המצוי ב"לוויתן" גדול עד פי 3 מזה שב"תמר", בניגוד להערכות מוקדמות כי הגז ב"לוויתן" עשוי להיות גדול עד פי 2 מזה שב"תמר".

[לאתר המעו"ף][לאתר האג"ח]