אאא

פרשיית האברך שדרס את הקופאית האתיופית ביציאתו מהחניון, וזיכויו על ידי השופט משה דרורי, הגיעה היום לפתחו של בית המשפט העליון.

בדיון שנערך בפני השופט אדמונד לוי, מתח השופט ביקורת נוקבת וקשה כלפי ההחלטה והזיכוי: "יש פה אירוע קשה מאוד. קראתי את ההחלטה של בית המשפט המחוזי ולא הבנתי איך האברך לא הורשע, זה לא מתקבל על הדעת", אמר לוי.

לאחר שעורך הדין של האברך טען את טיעוניו, זעם עליו השופט לוי ואמר: "למה האברך לא הביע חרטה בחקירה? יש בפנינו הודאה מהמשטרה של אדם שהיה מעורב בארוע קשה ולא מביע חרטה. זה אדם שיש לשקול האם הוא ראוי לכם כדיין או לא".

נציג הפרקליטות, מיכאל קרשן, אמר בטיעוניו כי "כל חטאה של המתלוננת הוא על כך שביצעה את עבודתה. זוהי עבירה יותר חמורה מגרימת מוות ברשלנות". לדבריו, במסגרת המשפט המשיך האברך שלא להביע חרטה ואף האשים את המתלוננת. "הוא התנצל רק כאשר חייבו אותו", אמר נציג הפרקליטות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עורך הדין בועז קניג, המייצג את האברך אמר כי מדובר באירוע חריג ויוצא גופן, "אנו לא מתכוונים להעלים שום דבר. הנאשם לקח אחריות מלאה על מעשיו", אמר עורך הדין.

השופט לוי כעס על כך ושאל: "יסביר אדוני מהו המקרה המיוחד... אף פעם לא שמעתי דבר כזה. כשאדם רוצה לצאת מחניון אומרים לו תשלם, ובתגובה הוא מעלה את הקופאית על מכסה המנוע. כשאתה עושה מעשה מהסוג הזה משמעותו אחת". הוא שב והעלה את הביקורת בעניין המינוי האפשרי לדיינות: "איך ניתן לשלול מועדה שאמורה למנות דיינים שאמורים להכריע גורלות של אנשים את המידע החיוני הזה? מדוע? יש כאן פגיעה יזומה, אני חוזר ואומר את זה".

כזכור, פסק דרורי בפסק דינו על הצעירה הנדרסת: "היא החלה את דבריה בהיסוס בתחושה שהיא אינה נחשבת, ואדם בעל רכב התייחס אליה כאל כלב. בהדרגה היא נוכחה לדעת כי שופט מקשיב לכל הגיג מדבריה, עורכי הדין פונים אליה בנימוס... היא הבינה את השיפור העצום במעמדה החברתי בין תחילת הדיון לסופו".