אאא

* לשר משולם נהרי נגמר החוזה במנהל הרכב הממשלתי, כשרכבו הישן נלקח, אך הוא לא קיבל בינתיים רכב חדש. בשלישי האחרון, הוא לא היסס. הוא ירד לתחנת האוטובוס מתחת לביתו, עלה על האוטובוס, הציג לנהג את תעודת חבר הכנסת שמזכה אותו בנסיעה חינם, ונסע לעבר משרדו בכנפי נשרים. מי שנאלץ לשלם בכל זאת עבור הנסיעה היה לא אחר מהמאבטח... המדור לא הספיק לתעד.

* קצת באיחור: בהפלגה שהתקיימה בערב פסח על ידי המכון למצוות התלויות בארץ, בראשות הרה"ג רבי שניאור זלמן רווח, כדי לקיים את ביעור המעשרות כהלכתו, נכנסו כל אנשי המכון לאונייה. כשהגיע הרב מנשה זליכה, רבה של שכונת פרדס כץ בבני ברק, להיכנס לאונייה, אנשי האונייה הודיעו לו בצער, כי על הסיפון יכולים להיכנס רק 109 איש במדויק, והוא במקרה האיש מספר 110... הרב זליכה ויתר, והפליג באונייה השנייה. "אני אצפה עליכם באונייה ממול", הוא אמר בחיוך לאנשי המכון. המדור היה שם ותיעד.

* ובאותה אונייה נצפה ראש לשכתו של הראשון לציון לשעבר, ויו"ר המועצה הדתית של אשקלון בהווה, ר' שאמי פרבר, כשהוא בוהה בגלי הים הפתוח. נציג המדור שאל אותו האם הוא חושב לחזור ללשכת הראש"ל, כשהלה משיב בחיוך: "גם כיום אנו עושים פעולות חשובות במועצה הדתית". העיניים של המדור תיעדו.

* השר אלי ישי הוזמן לרחבת הכותל המערבי בשבוע שעבר על ידי עופר כהן, מפעילי ש"ס הבולטים בצפון הארץ, כדי להשתתף בבר מצווה של ילד יתום מאמו ששמו יאיר כהן, על פי בקשתו של הילד. כאשר שמע אלי ישי על המקרה הטראגי שבו התייתם הנער, הוא מיהר להתפנות מכל עיסוקיו הפוליטיים, כדי לקפוץ אל הכותל ולהשתתף בשמחת הנחת התפילין של הילד. לאחר מכן הוא אמר לעופר כהן, שלא יהסס לעדכן אותו במקומות רגישים שכאלו בכל זמן ובכל שעה.

הרוויח ביושר. שדר
הרוויח ביושר. שדר "קול ישראל", אלי סהר

* אל מעון ראש הממשלה בירושלים, הגיעו מנחמים רבים לנחמו על פטירת אביו ז"ל. בין המנחמים שנצפו בעין המדור: השר אלי ישי, הרב רפאל פנחסי, ח"כ הרב ניסים זאב, וח"כ דוד אזולאי. כשהגיעו זאב ואזולאי לביבי, ראש הממשלה קם לכבודם ושוחח עמם ארוכות. אזולאי אמר לביבי שלאחר פטירת אביו מובן היטב הפסוק 'טוב שם משמן טוב, יום המוות מיום היוולדו'. ביבי הודה בחום לח"כים, ואף חזר לאחר-מכן למנחמים שבאו לנחמו על דברי אזולאי...

* אלי סהר הוא בחור לא דתי, אך משתדל לשמור לשבת. במסגרת תפקידו כשדר ברדיו קול ישראל, הוא הגיע לספרד כדי לפרשן משחק כדורגל, אך בשבת הוא סירב לשדר. כשבא לעזוב את המלון, הוא גילה להפתעתו סכום כסף שמונח ליד המנורה בחדר. "הסכום היה זהה לסכום שיכלתי להרוויח אם הייתי משדר בשבת, בתוספת ריבית", הוא סיפר בהתרגשות לעמי מימון, "אנשים צריכים להאמין בבורא עולם ולדעת שאף פעם לא מפסידים מעשיית מצוות".

* אל בית החולים אסף הרופא שבצריפין הגיע ראש עירית בית שמש משה אבוטבול, כדי לבקר את נהגו, אלעזר חזי, לרגל הולדת בנו. כשהוא נכנס לתינוקייה, הופתע אבוטבול לגלות את ח"כ שלמה מולה מקדימה, כשהוא מחזיק בידו את התינוקת החדשה שהצטרפה למשפחת מולה. העיניים של המדור היו שם, במקרה כמובן, ותיעדו.

* גם אם אתם קוראים בכל שבוע את הפיסטוקים שלנו, זה לא מספיק. לפי מחקר חדש שמתפרסם השבוע בארה"ב, אתם צריכים גם לאכול את אותם פיסטוקים, מדי יום, ובכמות של 150 גרם ליום. מה הסיבה? המחקר חדש מגלה כי הפיסטוקים מכילים סיבים תזונתיים הנשארים זמן רב במעי ומשמשים מקור מזון ואנרגיה ל"חיידקים טובים" במעיים. בנוסף לכך, בפיסטוקים אין כולסטרול כלל, והם גם מקור מעולה לוויטמינים, לנוגדי חמצון ולמינרלים...

* לאחר שדיווחנו לכם שראש עיריית אלעד, ר' יצחק עידן, נצפה משוחח עם השר משולם נהרי במעונו של מרן, השבוע הוא נצפה שוב בבית מדרשו של מרן, משוחח עם ח"כ אברהם מיכאלי. המדור תוהה על מה הם שוחחו...

* לקראת ל"ג בעומר במירון: ח"כ ישראל אייכלר ביקר השבוע אצל גדעון מזרחי, יו"ר מזכירות ושמע סקירה מפורטת מגדעון מזרחי ומרונן חליפה, מנהל אגף התנועה הארצי באגד, על היערכות החברה והכנת מערך ההיסעים בל"ג בעומר. לעולים למירון: גם השנה יופעל ההסדר של מכירה מוקדמת של כרטיסי נסיעה למירון. שיטה זו שהונהגה כבר לפני כ-3 שנים, הוכיחה את עצמה כמסייעת לקליטת הנוסעים ומספקת איכות נסיעה ברמה שונה לחלוטין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

פעולות חשובות. שאמי פרבר וגלי הים (צילום: בני משה)
פעולות חשובות. שאמי פרבר וגלי הים (צילום: בני משה) 

* אלפי איש בכל רחבי הארץ הצטופפו להם ביום העצמאות, במאות בתי כנסת בכל עיר ועיר בכדי לשמוע דברי אלוקים חיים. בעין המדור נצפה הרב שלמה בניזרי כשהוא לא נח לרגע, ומתרוצץ מעיר לעיר בכדי לאלף את שומעיו בדברי תורה ובסיפורים מרתקים מזמן שהותו בכלא. כשהוא נכנס לאחד מבית הכנסת ביום העצמאות, הופתע בניזרי לגלות שחיכתה לו קבלת פנים חמה במיוחד: סוכריות רבות הועפו על ראשו, משל היה חתן או אבי הבן...

* מנהלי האזורים בתנועת ש"ס קיבלו השבוע שיחת טלפון מיוחדת, בה נאמר להם:"תבטלו את החופשות שתכננתם, יש בחירות בפתח"... כחלק מהיערכות לקראת הבחירות, בש"ס בונים כעת מטות נשים מיוחדות, וכן ימי עיון מאורגנים לנשות ש"ס. המדור ימשיך לעקוב.

* פינת המזל"טים: לכ"ק האדמו"ר מקאליב שליט"א, לרגל אירוסיו בשעה טובה. לאריאל דרעי לרגל שמחת בר המצווה לבנו. להרב אליהו רווח שליט"א, לרגל הכנס נכדו לעול תורה ומצוות. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום.

סיפורים, דיווחים, תמונות ושאר ירקות ניתן לשלוח למייל של המדור: efr.gilad@gmail.com

לא היה מקום בספינה. הרב מנשה זליכה (צילום: בני משה)
לא היה מקום בספינה. הרב מנשה זליכה (צילום: בני משה)
בר מצווה בכותל. השר ישי והילד היתום
בר מצווה בכותל. השר ישי והילד היתום
מזל טוב כפול. ח"כ מולה עם אבוטבול
מזל טוב כפול. ח"כ מולה עם אבוטבול
משוחחים. עידן ומיכאלי
משוחחים. עידן ומיכאלי