אאא

"ארץ-ישראל היא ארץ אבותינו" - כך אמר אתמול (ראשון) ראש-הממשלה בנימין נתניהו במהלך נאומו המדיני המדובר, באוניברסיטת בר-אילן. "אני שותף לחזונו של נשיא ארה"ב להביא עידן חדש לאזורנו", הוסיף. "אני קורא להנהגה הפלסטינית - בואו נתחיל במשא ומתן מיד, ללא תנאים מוקדמים", המשיך נתניהו.


"ישראל מחויבת להסכמים הבינלאומיים וקוראת לכם לעשות אותו הדבר. אנו רוצים לחיות לצדכם בשכנות טובה, שילדיכם לא יראו עוד מלחמה, שאחים ואחיות, בעלים ורעיות, יראו עתיד טוב יותר, שנשקיע מרצינו באתים ובמזמרות ולא בחרבות. אני יודע את מוראי המלחמה, איבדתי אח. אני ראיתי את כאבן של משפחות שכולות מקרוב, והרבה פעמים. אני לא רוצה מלחמה. אם נשלב ידיים ונעבוד יחד לשלום אין גבול לשגשוג ולפיתוח שנוכל להביא לשני העמים. ביכולתנו להעניק לדור הצעיר שלנו אפשרות לחיות במקום טוב יותר".

עוד אמר ראש-הממשלה: "בכל הסדר שלום השטח בידי הפלסטינים חייב להיות מפורז עם סידורי ביטחון מוצקים למדינת ישראל".

הנאום הסתיים במשפט הבא: "בעזרת השם לא נדע או מלחמה, נדע שלום".

קודם הנאום הגיעו למקום עשרות פעילי ימין. אלה מפגינים עם שלטים שעל אחד מהם מתנוססת תמונתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה עם כאפייה לראשו. בין המפגינים: חברי מפלגת התקווה של ח"כ אריה אלדד, הפעילים איתמר בן גביר וברוך מרזל ומיודענו ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי).

לצד אלה, הפגינו גם פעילי שמאל. רוב המפגינים הם פעילים בינלאומיים. חלקם לובשים חולצות שעליהן מודפס "עזה חביבתי". בשלטים שהם נושאים מוזכרת עזה ככלא.