אאא

בעקבות המהומות האחרונות בבנגקוק, בית-חב"ד בעיר הפך לכתובת למאות ישראלים.

"מתקשרים אלינו אין-ספור מטיילים ישראלים מערים שונות בבנגקוק ומבקשים לדעת מה המצב בעיר", מספר ל"כיכר השבת" אחד משלוחי חב"ד. "מתקשרים גם הורים מישראלים ומבקשים לברר מה קורה בעיר. כולם בלחץ".

בית-חב"ד מארח בימים האחרונים מטיילים רבים, שמעבירים את זמנם בקריאת ספרי קודש.

ל"כיכר השבת" נודע כי ישנם מספר שלוחים שפועלים בבנגקוק שנצורים בביתם מחשש להיפגע במהומות המשתוללות ברחוב.

בתוך כך, שגריר ישראל בבנגקוק, יצחק שוהם, פונה היום למטיילים הישראלים המבלים בתאילנד וממליץ להם לעזוב מיד את המדינה.

"זה לא זמן נכון להגיע, ולמי שנמצא כבר פה ההמלצה שלנו היא לצאת מתאילנד", אומר שוהם לחדשות 2.

בשל המהומות האחרונות שהתחדשו בבירה בנגקוק, ישנם מאות מטיילים ישראלים נצורים בבתי המלון בעיר. "יש אווירה של מלחמה, תחושה של פחד", מספר מטייל בבנגקוק לחדשות 2. לדבריו, המראות בעיר מזכירות לו את המלחמה שחווה ברצועת עזה.

למרות כתב הכניעה של מנהיגי תנועת "החולצות האדומות", תנועת האופוזיציה בתאילנד, ממשיכים פעילים להפר את הסדר ולהצית מספר בנייני תקשורת ומוסדות שלטוניים אחרים ברחבי הבירה בנגקוק. המפגינים הציתו מבנה של תחנת טלוויזיה מרכזית, את בניין הבורסה ואת מרכז הקניות השני בגודלו בדרום מזרח אסיה.

בעקבות המהומות, החליטו בצמרת הממשל בתאילנד להטיל עוצר על הבירה ועל מספר מחוזות נוספים, שהחל בשעה 20:00 בערב (שעון תאילנד), עד לשעה 6:00. "העוצר נועד על מנת לאפשר לכוחות הביטחון להחזיר את הסדר בתאילנד על כנו", אמר שר ההגנה התאי. בסדרת העימותים האחרונה שהחלה ביום חמישי נהרגו 38 בני אדם, והיום נהרג צלם עיתונות איטלקי שנקלע לחילופי האש בין הצדדים.

דובר מטעם הממשלה הוסיף כי על מנת להגביר את השליטה במהומות, הממשלה תגביר את הפיקוח על תחנות הטלוויזיה במדינה וייאסר עליהן לשדר עדכונים או תמונות מהמהומות. "אם הציבור ירצה עדכונים על ההתרחשויות, אנחנו נספק לו את כל המידע שהוא צריך", הוסיף הדובר, באמרה שאפשר לפקפק באמינותה.