אאא

פרסום ראשון: לאחר כעשור, הרב יואב בן צור, מנכ"ל רשת 'מעיין החינוך התורני' של תנועת ש"ס, החליט לפרוש מתפקידו, כך נודע ל"כיכר השבת".

לפני כחמישה חודשים, נפגש הרב יואב בן צור עם בכירי הנהגת ש"ס והודיע כי לאחר כעשר שנים בהם שימש בתפקיד מנכ"ל רשת החינוך, הוא מעוניין לעזוב את הרשת לאחר שהתעייף בתפקיד.

בן צור ביקש כתחליף לפרישתו, להיכנס לרשימת מועמדי ש"ס לכנסת ה-19, לאור ההערכה על פועלו, בן צור זכה לקבל את המקום ה-12 ברשימת ש"ס. למגינת לבו, ש"ס זכתה בבחירות ל-11 מנדטים בלבד ובן צור נשאר מחוץ למשכן.

עובדת אי כניסתו לכנסת, איכזבה יותר את בן צור שהחליט סופית לפרוש מתפקידו ברשת, ובפגישות נוספות שקיים עם בכירי הנהגת ש"ס הודיע שאין בכוונתו להמשיך בתפקיד, אך יישאר כמנכ"ל כל עוד ולא ימצא לו מחליף ראוי.

ל"כיכר השבת" נודע כי נכון להבוקר בורסת השמות של המחליפים גדולה, כאשר חלקם מועמדים בעיני עצמם או בעיני מקורביהם וחלקם מועמדים ראויים להחליף את בן צור בתפקיד.

בין השמות שהועלו עד כה, ניתן למנות את גיל דוד, מנכ"ל רשת הגנים, המקורב לבית הגר"ע יוסף. סיכוייו מועטים בשל החשש כי לא יימצא לו מחליף ראוי לרשת הגנים.

גם שמו של איתמר כהן, תושב העיר אשקלון בשנות ה-30 לחייו, המשמש כמנכ"ל מוסדות "אהל משה" באשקלון וכמפקח בכיר בבד"צ 'בית יוסף', עלה כמועמד להחליף את בן צור.

הרב חיים סבג, מוותיקי רשת מעיין החינוך התורני, המשמש כמנהל אגף כח אדם ומפקח ארצי על השתלמויות המורים, הוזכר גם הוא כאחד המועמדים לתפקיד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

נכון לעכשיו, היחיד מכולם ששמו הועלה באופן רציני ואף נפגש עם הנהלת הרשת הוא הרב ציון גז, מחותנו של ח"כ אלי ישי, אך זה הודיע להנהלת הרשת כי אין בכוונתו לכהן בתפקיד לאור רצונו להמשיך בתפקידו כמנהל תלמוד-תורה "רוממה" בירושלים.

בהנהלת הרשת עדיין מחפשים את האיש המתאים לתפקיד, כאשר אחד התנאים הוא שהמועמד יהיה מקובל ורצוי על שלושת מנהיגי ש"ס אריה דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס.

תפקיד מנכ"ל הרשת הוא אחד התפקידים הקרובים ביותר ללבו של מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף, שבראש מעייניו עומד חינוכם של תינוקות של בית רבן. ברשת מעיין החינוך התורני לומדים היום כ-30 אלף תלמידים ותלמידות. יש הרואים בתפקיד מנכ"ל הרשת כתפקיד חשוב הרבה יותר מתפקיד שר בממשלה, גם מבחינת תקציבית וגם מבחינת הכוח הרב שהוא מחזיק בידיו. בהנהלת הרשת מקווים כי את התפקיד יקבל איש חינוך מקצועי ולא איש פוליטי.

יצוין כי בחודשים האחרונים מתקיימת 'בדיקת עומק' של רואה חשבון קובי גינזבורג, מטעם החשב הכללי בשל החשש לאי סדרים ב'חלוקת השעות' של הרשת, ויתכן שגם זה היה בין השיקולים של בן צור לפרוש מהתפקיד, אך לא הבכרח השיקול המרכזי.

הרב יואב בן צור, סירב להגיב לדברים.