אאא

♦ אל בית משפחת בניזרי בירושלים התאספו, בחמישי האחרון, כל המשפחה המורחבת לטקס פדיון הבן של הנכד היקר. ראש ישיבת פורת יוסף וחבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול חכם שלום הכהן שליט"א כובד בפדיון. הגיעו לכבד את הסבא ר' שלמה: הגה"צ רבי בניהו שמואלי שליט"א, הגאון רבי שלמה בן שמעון שליט"א, והשר ר' אלי ישי.

♦ ומיד לאחר שפדה את התינוק, כובד ראש הישיבה הגר"ש כהן שליט"א בדברי תורה וברכה. הר' בניזרי ניסה כמה פעמים להצמיד רמקול לחכם שלום, עד שחכם שלום גער בו בחביבות: "אני לא צריך רמקול, שמי הוא בגימטרייה רמקול"...  

♦ וכשיצא חכם שלום מהמקום, ניגש אליו בחור ישיבה וביקש ממנו ברכה לזיווג הגון, כשלצד הבחור עמד צלם הבית של "יום ליום" יעקב כהן. חכם שלום בירכו: "בעזרת השם בקרוב תמצא את זיווגך, והוא (יעקב כהן) יהיה הצלם שלך".

♦ וכשהגיע אלי ישי למקום, הוא לחש באוזן לבנו שהגיע ביחד איתו: "לך תגיד מזל טוב לרבי שלמה". הבן ניגש לבניזרי ואיחל לו מזל"ט, כשהלה משיב לו ליד אביו: "אתה אל תהיה כמוני או כמו אביך, תשב ותלמד ותהיה רב גדול"...

♦ שלדון אדלסון, המיליארדר היהודי אמריקאי, נצפה השבוע באולמי ארמונות חן בבני ברק, בחתונת נינת הבבא חאקי זיע"א, ובתו של הרב ישראל בוסו שליט"א עם בן הרב שמעון שמש שליט"א, ממנהלי מוסדות "אור חדש" ברכסים. במהלך החתונה הפגישו בעלי השמחה את ראש עיריית בני ברק יעקב אשר עם המיליארדר, כשראש העיר מזמין אותו לביקור רשמי בעיר התורה. בחתונה השתתפו רבנים, חברי כנסת, ראשי ערים ואישי ציבור רבים.

♦ הגאון רבי רפאל כהן שליט"א, ראש מוסדות "יתד התשובה" בצפת, שוהה בימים אלו בצרפת הרחוקה, לצורך מסע חיזוק בקהילות היהודיות. הרב צפוי לחזור בעוד כשבועיים.

♦ טקס הכנסת ספר תורה התקיים בעיר פראג הרחוקה, במעמד הגאון רבי יאשיהו פינטו שליט"א. הפייטן ר' יחיאל נהרי הצליח לרגש גם את הקהל שאינו נמנה על חובבי המוזיקה הירושלמית.

♦ שלישי האחרון: מניין לתפילת מנחה מתקיים בחדר ליד מליאת הכנסת. ח"כ הרב ניסים זאב מתכבד לעלות כחזן, אך הח"כים ממשיכים לדבר ביניהם. זאב מודיע בכעס, כי הוא לא מתחיל "אשרי" עד שיהיה שקט מוחלט. בשלב זה נחלץ ח"כ גפני להגנתו: "אתם באמת רוצים להתעסק עם ניסים זאב? תהיו בשקט"....

♦ האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א, עלה השבוע יחד עם משפחתו לציון רבי שמעון בר יוחאי זיע"א במירון, כדי להשתתף בחאלקה לנכדו יהונתן. בדרך הוא אף עלה להשתטח בקברי הצדיקים בטבריה, כשהוא מסביר כי כך נהגו אבותיו ע"ה.

♦ חברי הכנסת בש"ס החליטו להפתיע את יושב ראש התנועה השר אלי ישי, וארגנו לו מסיבת יום הולדת בחדר הסיעה בכנסת, לרגל מלאת לו 49 שנים. ח"כ הר' יצחק ועקנין פתח את היין ומזג לנוכחים, כשלמקום מצטרפים חברי הכנסת מאיר פורוש וישראל אייכלר מיהדות התורה שבאו לאחל מזל טוב.

♦ ובאותו יום הולדת, השר משולם נהרי ברך את ישי ואמר כי כיוון שהוא נכנס לשנת החמישים, הוא מאחל לו עוד 50 שנה של עשייה. אייכלר נזכר בסיפור של אליהו הנביא על הר הכרמל שנלחם בנביאי הבעל, כשהוא רומז על התקשורת שנלחמת באלי ישי על אסון הכרמל, ואפילו ראש הממשלה ביבי נתניהו הצטרף לאיחולים בשיחת טלפון, והזכיר לאלי ישי איך הוא זוכר אותו בתור בחור צעיר.

♦ ורק חבר כנסת אחד העונה לשם מיכאל בן ארי, שהגיע באמצע ולא הוזמן למסיבה, רטן בחיוך: "ככה אתם חוגגים ולא מזמינים את החברים מהסיעות האחרות?"...

♦ לאחר שהמדור דיווח לפני כמה חודשים על פתיחת בית המדרש "יביע אומר" בבני ברק המונהג על פי הלכותיו של מרן מאור ישראל שליט"א, השבוע נחנך בית המדרש לאחר שהורחב בחודש האחרון והכפיל את מימדיו. השתתפו בחנוכת הבית ובסעודת ראש חודש: ראש ישיבת "כסא רחמים" הגאון הגדול רבי מאיר מאזוז שליט"א, רב בית המדרש הרב יגאל כהן שליט"א, רבני השכונה הרב שלמה זלמן אולמן והרב דרור, וסגן ראש העיר ויו"ר ש"ס בבני ברק ר' אליהו דדון. על התזמורת ניצח הפייטן יהודה חדד להנאת המשתתפים והמדור.

♦ בשיעור שמסר הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א לפני מאות אברכים בעיר בית שמש, התייחס הרב לתקשורת שמלבה ומסיתה נגד החרדים ואמר כי "בכל יום יש רציחות אצל החילונים, ולתקשורת לא אכפת. רק כשחרדי יורק על חילוני, פתאום התקשורת מלבה את האש ומסיתה נגד החרדים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

♦ התרגשות מיוחדת אחזה בשבוע האחרון את תושבי העיר בת ים. מאות אברכים תושבי העיר הגיעו אל אולמי "לבונה" לכנס "ועתה כתבו לכם", כשהמקום צר מלהכיל את המשתתפים. נשאו דברים: הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, הגאון רבי אליהו בר שלום שליט"א, הרה"ג רזיאל אלול שליט"א, הרה"ג אברהם ישראל שליט"א והרה"ג ניסים איטח שליט"א. האברכים הודו לרב שמעון שמואלי על היוזמה הברוכה, כשמיד בתום הכינוס המשיך באותו אולם שדר הרדיו עמי מימון בערב מיוחד עם שירים המוקדשים ל"אבא", המעודד את בניו ללימוד התורה.

♦ ולא רק בבת ים כותבים חידושי תורה. בעיר השכנה חולון התאספו השבוע מאות אברכים ובחורי ישיבות לטקס חלוקת מלגות לכותבי חידושי תורה, בנשיאות רב העיר הגאון רבי אברהם יוסף שליט"א. כל כותבי החידושים קיבלו במתנה את ספריו של מאור ישראל שליט"א "חזון עובדיה", כשהזוכים במקומות הראשונים קיבלו מגלות כספיות גבוהות במיוחד. את הטקס הנחה שדר הרדיו עמירם בן לולו, כשהוא מודה ליוזם הערב סגן ראש העיר ר' חיים זברלו, ולמפיק הערב ר' אילן כהן צדק.

♦ מזכיר מועצת חכמי התורה הרב רפאל פנחסי חנך השבוע את הנחת אבן הפינה לבניין בית הכנסת החדש של יוצאי בוכרה בבני ברק. כיבדו בנוכחותם: הגה"צ רבי ישראל פנחסי, הגאון רבי שלמה בן שמעון, הרה"ג שלמה צדוק, הרה"ג מנשה זליכה ויו"ר ש"ס בבני ברק ר' אליהו דדון. חבר מועצת חכמי התורה וראש ישיבת פורת יוסף הגר"ש הכהן שליט"א שנבצר ממנו להגיע, שלח מכתב ברכה למשפחת פנחסי, שבו הוא משבח את המשפחה ובראשה את ר' רפאל ש"עושה תמיד למען הציבור".

♦ פינת המזל"טים: לבחורים היקרים ר' שלמה חנסב הי"ו, ר' שמעון מאמו הי"ו ור' יוסי אלבז הי"ו לרגל שמחת האירוסין. לר' משה אבוטבול, ראש עיריית בית שמש, לרגל חתונת בתו בראשון הקרוב. ענבי הגפן בענבי הגפן דבר נאה ומתקבל. שבת שלום.

מדור פיסטוקים בעריכת אפרים גלעד מתפרסם בעיתון 'יום ליום'