אאא

* אל אולמי נוף בירושלים, הגיעו אישים רבים לשמוח בשמחת הרב אמיר קריספל, מזכירו של מרן פוסק הדור, שחגג את נישואי בנו. כובד בסידור חופה וקידושין: הראשון לציון הגאון רבי אליהו בקשי דורון. באו לאחל מזל טוב: הראש"ל הגאון רבי שלמה משה עמאר, הגאון רבי יצחק אבא שאול, הגאון רבי אברהם דיין, הגאון רבי אשר וייס, הגאון רבי חיים וולקין - משגיח דישיבת עטרת ישראל, שלישיית ש"ס דרעי אטיאס וישי, חברי הכנסת אזולאי זאב ומרגי, וראשי הערים משה אבוטבול ויצחק עידן.

 (צילום: אפרים גלעד)
זכו בחמישה קולות. בחתונת בן הרב קריספל (צילום: אפרים גלעד)
הגדלה

* כל המי ומי הדרימו השבוע לבירת הנגב. הסיבה: חתונת הבחור החשוב מאיר שלום אבוחצירא, בנו של האדמו"ר רבי אלעזר אבוחצירא זצ"ל. הלוקיישן: אולמי נרניה בבאר שבע. באו לזכות בחמישה קולות: חבר הכנסת אריה דרעי שהסתודד עם האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא ועם האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא, וכן חבר הכנסת אריאל אטיאס שהסתודד עם אח החתן, האדמו"ר רבי פינחס אבוחצירא ונכבדים נוספים.

 (צילום: אפרים גלעד)
לחש לו באוזן. דרעי עם באבא ברוך (צילום: אפרים גלעד)

* עם צאת השבת, הגיעו רבים מתושבי העיר ירושלים לשמוח בשמחת הילולה דרשב"י, באולמי ספיר שבגבעת שאול בירושלים. נתן במקאמים: החזן יחיאל נהרי. 

 (צילום: אפרים גלעד)
תן לי בחיג'אז. נהרי בהילולה (צילום: אפרים גלעד)

 * ובזמן שתושבי ירושלים מסלסלים עם נהרי, תושבי העיר רכסים הדליקו את המדורה הגדולה ביותר בעולם, שהתנשאה לגובה של 20 מטר, והורכבה מ-1,800 משטחי עץ. הסיבה: במקום לגזום עצים ולהרוס את העיר, אפשר לאסוף משטחים מאזורי התעשייה באזור, ולהשאיר את המועצה שלמה ומטופחת. הדליק את המדורה: הגאון רבי דב יפה, מרבני היישוב, לצדו של ראש מועצת רכסים דן כהן.

 (צילום: אפרים גלעד)
כמעט כמו העץ של המן. המדורה ברכסים (צילום: אפרים גלעד)

* ויממה לפני ל"ג בעומר, הצטופפו מאות אנשים באוהל הענק שהוקם ביישוב מירון, למרגלות ציונו של רשב"י זיע"א, ושרו בדבקות שירי שבת ושירי ל"ג בעומר עם הגה"צ רבי בניהו שמואלי. כשהגיע הרב בניהו לבית "סיני סיני לו נקרא" בשיר של "ואמרתם כה לחי", הוא סימן באצבעו על אחד מהנוכחים העונה לשם הרב יעקב סיני, חתנו של הגאון רבי משה יוסף, וביקש ממנו לבוא ולשיר עמו ביחד. המדור הצטרף לשירה ונהנה במיוחד.

* אל העיר הדרומית נתיבות, הגיע השבוע הגאון רבי יצחק יוסף לשמש כסנדק בברית של אחד מתלמידיו. לאחר מכן מסר הרב שיעור בכולל שבנשיאות הגאון רבי יעקב ישראל איפרגן. עם סיום השיעור אירח הרב איפרגן את הגרי"צ במעונו, כשהרב איפרגן מראה לרב יצחק את ספרו החדש שעומד לצאת בקרוב, ונמצא כעת בשלבי סיום. המדור עמד בצד ושמע סיפורים מרתקים על גדלותם של הבבא סאלי והבבא שלום זיע"א, ומיהר לתעד.

 (צילום: אפרים גלעד)
עוד מעט הספר. הגר"י יוסף והגר"י איפרגן (צילום: אפרים גלעד)

* ולאחר שדיווחנו לכם בשבוע שחלף, על שיעורו של הרב יצחק יוסף בהיכל בית המדרש יחווה דעת, השבוע הגיע הגאון רבי דוד יוסף, להיכל ישיבת חזון עובדיה, ומסר שיעור למאות תלמידי ובוגרי הישיבה.

 (צילום: אפרים גלעד)
יחווה דעת. הגר"ד יוסף ב"חזון עובדיה" (צילום: אפרים גלעד)

* אם הגעתם בשבת האחרונה לנפוש בעיר עכו, ולא מצאתם שם את ח"כ דוד אזולאי, הנה הסיבה האמיתית לאן הוא נעלם: אזולאי החליט להקדיש זמן איכות לנכדים, ארז את עצמו עם המשפחה ונסע לעיר אשדוד. לאחר השבת הוא אף כובד בהדלקת המדורה הגדולה ברובע ז' בעיר, כשהוא שר מפזז ורוקד ביחד עם הנכדים. המדור לקח מצלמה וקרטיבים, ובא לתעד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: אפרים גלעד)
נמשחת אשריך. אזולאי  באשדוד (צילום: אפרים גלעד)

* ראשון האחרון: הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר, הגיע לציונו של רשב"י זיע"א במירון, וערך שם את ההדלקה הספרדית המרכזית. מיד לאחר ההדלקה, גזז הרב את שיערם של בני השלוש שבאו לעשות 'חלאקה' במירון.

 (צילום: אפרים גלעד)
הרב עמאר בחלאקה (צילום: אדפלאש צילומים)

* ובסמוך, הגיע יו"ר ש"ס בבני ברק, אלי דדון, ביחד עם הנכד והמשפחה המורחבת, כדי לחגוג את שמחת החלאקה לנכד בן השלוש. דדון גזז, ושמר את השיער למזכרת.

* ומיד לאחר שהדליק את המדורה, עלה הרב עמאר למטוס, בדרכו לניו-יורק. העיניים של המדור צפו בו בקווינס, כשהוא מתפלל תפילת השחר ביחד עם רבה של רוסיה, הגאון רבי ברל לאזאר, בציונו של רבי מנחם מנדל שניאורסון זצ"ל. 

* פינת המזל"טים: לאברך החשוב יוסף רז, לרגל הולדת הבת בשעה טובה. לצלם המוכשר יעקב כהן, לרגל הולדת בנו בכורו בשעה טובה. לרב משה דרעי, ראש מוסדות מאיר אורה בבני ברק, לרגל הולדת הנכד. ליצחק חודדה, עוזר ראש מועצת עמנואל, לרגל הולדת הנכדה, בת לחתנו אלחנן גז. לרב יעקב צ'יקוטאי, לרגל נישואי הבת בשעה טובה. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום.

מדורו של אפרים גלעד 'פיסטוקים' מתפרסם בעיתון 'יום ליום' 

אטיאס ודרעי בחתונת אבוחצירא
אטיאס ודרעי בחתונת אבוחצירא
דרעי מסתודד עם רבי דוד אבוחצירא
דרעי מסתודד עם רבי דוד אבוחצירא