אאא

מנהיג קהילת 'שובו בנים', הגאון הצדיק רבי אליעזר ברלנד, יצא ביום שישי האחרון לצפון הארץ, לשיעור, תפילת שחרית וברית מילה, ואליו הצטרפו כ-70 רכבים ובהם חסידיו ומעריציו.

תחילה, בשעה 04:00 לפנות בוקר, הגיע הרב ברלנד למסור שיעור בבית אחיינו משה ברלנד, חבר מועצת חצור הגלילית. לאחר-מכן המשיך הרב ברלנד עם חסידיו הרבים לתפילת שחרית בנץ החמה בציונו של רבי יונתן בן עוזיאל בעמוקה.

לאחר שלוש שעות של תפילת שחרית בעמוקה, המשיך הרב ברלנד למושב עלמה שבגליל העליון, שם שימש כסנדק בברית, כאשר המוהל היה המקובל הרב דב קוק מטבריה.

בכל נסיעותיו של הרב ברלנד ברחבי הארץ, בעיקר סביב ביקור ותפילות בקברי צדיקים, מצטרפים מאות חסידים ומעריצים, ומנסים להידבק ברבם, כאשר כולם מתיימרים להיות הכי קרובים לרכב של הצדיק, וכשמדובר בעשרות רכבים, לעתים נוצרת אנדרלמוסיה בכביש שגוררת בחובה סיכון לא פשוט.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לידי "כיכר השבת" הגיע תיעוד וידאו בלעדי משיירת הרכבים שנסעה אחר הרב ברלנד ביום שישי האחרון, בעת כניסתם למושב עלמה שבצפון, שם נוצר עומס תנועה גדול, והחסידים שסירבו לפספס את רבם הנערץ, ניסו ככל יכולתם להיות מהראשונים שזוכים להיכנס עם הרב אל המושב, גם במחיר של אי הקפדה מלאה על חוקי התנועה.

אחד מחסידיו של הרב, מסביר בשיחה עם "כיכר השבת" כי "היחס של החסידים לרב ברלנד הוא בלתי ניתן להסבר". לדבריו, "הנסיעה היא עם הרב ביחד, כשהוא יוצא אחת לתקופה לתפילות בקברי צדיקים בצפון, ואז מצטרפים אליו חסידיו".

"במקרה הספציפי שתועד בוידאו", הוא מסביר, "זה אירע בכניסה למושב ונוצר עומס בכביש, ולכן החסידים ניסו למהר ולהיכנס למושב כדי להספיק את הרב".

הגר"א ברלנד עם חסידיו, בעמוקה
הגר"א ברלנד עם חסידיו, בעמוקה