אאא

מפיקים לקחים: שבוע ימים לפני ל"ג בעומר, יום ההילולא של רבי שמעון בר-יוחאי, וההכנות הגדולות במתחם הציון במירון מגיעות לשיאן. אחר-הצהריים (שלישי) נערכה מסיבת עיתונאים, במהלכה הוצגו בפני העיתונאים החרדיים החידושים והשיפורים שאמורים להקל על העומס הגדול. התדרוך נעשה על-ידי צמרת פיקוד צפון וגורמים בכירים בצמרת חברת הנסיעות 'אגד'.

תחילה, סיפר מנהל אגף התנועה, כי מיום ל"ב בעומר יסגרו כל הדרכים המובילות למירון ולא תותר תנועת כלי רכב. האדמו"רים וראשי הישיבות שיגיעו למקום, יוסעו בשאטלים מיוחדים לקבר. דרך בורמה, המכונה דרך האדמו"רים תיחסם, ותאופשר כניסה אך ורק לנכים ולנשים בהריון. כמו-כן, הוסיף, לא תותר שום תנועה כלפי היישוב מירון בכל שלושת ימי האירועים.

בתדרוך של מנהלי 'אגד', דווח על היערכות חסרת-תקדים של החברה. להלן עיקרי הדברים: ראשית, יפעל מרכז מידע אנושי שיתן מענה לכל אדם המעוניין לדעת על דרכי הגעה וכדומה. שנית, יהיה שילוט מוגבר שיסמן את מיקומי החניונים. שלישית, בחניון הקרוב ביותר יוצבו האוטובוסים שעושים את דרכם לירושלים. הסיבה: מירושלים מגיעה הכמות הגדולה ביותר של אנשים למירון. רביעית, בכל חניון יוצבו כעשרה פקחים; סך-הכל כחמישים פקחים בחמישה החניונים הענקיים.

בתוך-כך, בשער הכניסה לציון משלימים את המרצפות האחרונות וגם מאהל ההכנסת-אורחים הולך ונשלם. לגביי הדוכנים המטרידים, לא נמסרה כל הודעה.