אאא

שבועות אחרי שנהרג במבצע "צוק איתן", הוקם בית מדרש לעילוי נשמתו של סגן הדר גולדין הי"ד, שנחטף בזמן היתקלות עם מחבלים ברפיח והוכרז כחלל צה"ל. המקום נחנך בטקס מרגש בהשתתפות בני משפחתו של גולדין, מכריו וחבריו.

מי שהחליט להקים את בית המדרש הוא הרב איתמר חייקין, מנהל בבית החינוך אמי"ת בנים במודיעין, ומי שהיה למחנך של גולדין. בית המדרש הוקם בבניין בו למד הקצין ובמקום הקדוש נקרא 'עוז וענווה', המילים שהיו רקומות על רצועת הנשק של הדר.

הרב חייקין הסביר ל-mynet כי בבית המדרש יתקיים שעת לימוד כל יום וכי "יוזמן להשתתף בה כל תלמיד המעוניין לפתוח את היום בלימוד מתוך בחירה". לדבריו, "מערכת החינוך הדתית מקדישה שעות רבות במערכת הלימודים ללימודי קודש, אולם לימוד מתוך בחירה ורצון מקבל משמעות ותוקף מיוחדים במינם"

על השם עצמו שנבחר לבית המדרש, אמר הרב כי צמד המילים מסמלות את המורשת של הדר. "העוז להנהיג ולקחת אחריות, העוז להסתער קדימה והענווה לקבל את הזולת, לדעת שאני לא לבד - להיות פשוט וחסר פוזה, מול אלוקים ואדם".

בהספד אמר הרב חייקין: כי "ביום בו התבשרנו על סגירת המעגל עם רוצחי הנערים, אירוע שממנו התגלגלו כל אירועי הקיץ הקשים, אנחנו זוכים לפתוח את בית המדרש לזכרו של הדר גולדין ומבטיחים לחנך בדרכו את תלמידי אמי"ת מודיעין".

לפני כמה ימים דווח כי בכיר בארגון החמאס טוען כי ישראל תעשה עסקה עם החמאס ותשחרר אסירים פלסטינים תמורת קבלת שרידי גופות החיילים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד, שנהרגו במבצע "צוק איתן".