אאא

עם "הפנים" לא לחרדים: כ-60 אלף תושבי העיר החרדית מודיעין עילית, שנאלצים להיעזר או לצרוך את שירותי משרד הפנים, נאלצים לכתת את רגליהם עד לירושלים, מאחר ומשרד הפנים לא ניאות לפתוח סניף בעיר החרדית.

יתירה מכך, בעיר השכנה, מודיעין מכבים רעות, יש סניף של משרד הפנים אך תושביה החרדים של מודיעין עילית לא יכולים לקבל במקום שירות והם מופנים למשרד הפנים בירושלים.

תושבים רבים במודיעין עילית מתלוננים כי בהגיעם לסניף של משרד הפנים במודיעין, פקידי הקבלה משיבים פניהם ריקם משום שלטענתם אין להם אפשרות להעניק שירות למי שאינו תושב העיר.

"הגעתי למשרד הפנים במודיעין ושם אמרו לי שאני צריך לנסוע לירושלים בשביל לקבל שירות כי הם לא מקבלים את תושבי מודיעין עילית", מספר אחד התושבים בשיחה עם "כיכר השבת".

בעקבות פניות מתושבים רבים, "כיכר השבת" יצא לבדוק את הנושא, ואכן, במוקד הטלפוני של משרד הפנים במודיעין אישרו כי אינם יכולים לקבל את תושבי העיר החרדית.

הצגנו את עצמנו כמי שאינם תושבי העיר מודיעין ושאלנו האם אנחנו יכולים להגיע ללשכת משרד הפנים במודיעין, אך פקידה בשם עליזה השיבה כי הדבר בלתי אפשרי ונימקה: "כי אנחנו לא לשכה, אנחנו תת לשכה שנותנים שירותים אך ורק למי שמתגורר בעיר. אתה אמור לנסוע או לירושלים או שתחפש דרך *3450 שזה מרכז המידע של משרד הפנים, הם יגידו לך לאן אתה משתייך".

"אין לי מושג למה לא פתחו במודיעין עילית", השיבה הפקידה לשאלתנו מדוע אין סניף דומה גם בעיר החרדית. לדבריה, במוקד מתקבלות לא מעט פניות מתושבי מודיעין עילית שאינם מקבלים שירות כתושבי במודיעין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"זאת לא הפעם הראשונה שאנחנו לא מקבלים תושבים לא רק ממודיעין עילית, גם לא מלפיד ולא מאורנים ולא מקבלים מכל הפריפריה שמסביבנו אלא אנחנו מקבלים רק את התושבים", היא מסבירה.

במרכז המידע של משרד הפנים הגיבו לנו תחילה כי לתושבי מודיעין עילית "יש משרד הפנים במודיעין", לאחר שסיפרנו להם כי בלשכה במודיעין לא מקבלים אזרחים מהערים הסמוכות, השיבה הפקידה: "מודיעין עילית זה שייך לירושלים".

"אתה צריך לגשת למשרד הפנים בעיר אליה אתה שייך - מה שמופיע בתעודת זהות. מודיעין עילית שייך לירושלים", היא מסבירה. שאלנו מדוע אין במודיעין עילית סניף, אך גם במרכז המידע לא ידעו להשיב.

הפקידה הבהירה כי ישנם מקרים בהם ניתן לקבל שירות בסניף במודיעין, זאת למרות שפקידת הקבלה בסניף השיבה נחרצות כי תושב מודיעין עילית לא יכול לקבל כל שירות בסניף. "בעיקרון לתעודות לידה אתה יכול להנפיק בכל לשכה אבל יכול להיות שבמודיעין זה רק לתושבי מודיעין מכבים רעות, אתה שייך לירושלים ולשם אתה צריך לגשת", אומרים במרכז המידע.

ניסיונותינו לקבל את תגובת משרד הפנים עלו בתוהו.