אאא

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים אריה רומנוב דחה הבוקר (חמישי) את עתירת הפרקליטות בנוגע להמשך מעצרו של האברך התוקף רפאל יהודה כהן וקבע כי ישוחרר בערבות למעצר בית אצל אחיו למשך שבוע וחצי בעיר בני ברק.

השופט קובע כי באם יוגש בימים הקרובים כתב אישום כנגד כהן הרי שבית המשפט יתכנס לדון שוב בנוגע לתקופה שלאחר הגשת כתב האישום - אם יוגש.

במהלך הדיון סיפר כהן על עצמו כי הינו נשוי ובן 30, אב ל-4 ילדים ומתגורר בקרית ספר, כהן הוסיף כי הוא לומד בכולל אברכים מסכת שבת.

הפרקליטות טענה כי מיוחסים לכהן 3 תיקי אלימות כנגד אריאל כשבחלק מהם מדובר במקרים חמורים כגון תלישת זקן עד כדי התקרחות וכן גרימה לשבר וגיבוס היד.

הרקע לסכסוך זה מחלוקת בבית הכנסת מי יהיה חזן ומי לא, מי יעלה לתורה ומי לא (על רקע הפילוג הליטאי. י"כ) כשבשעות האחרונות התקבלו תלונות נוספות כנגדו על אלימות.

מנגד, טען בא כוחו של כהן, עו"ד משה מורגנשטרן כי התיק הוא לא על סכסוך בבית הכנסת אלא משהו יותר גדול ורחב. "גם אם ניכנס לאתרי החרדים, עיתון 'הפלס' למשל שמייצג את אחד המתלוננים, קווי הנייעס מלאים בכך, אתר החרדי 'כיכר השבת' מלאים בכתבות בכך, המפלגות הם דגל התורה ובני תורה וזה מקור הסכסוך. הלקוח שלי חווה אלימות והפרצוף שלו שרוט, מלבד זאת יש לו גם בעיה נפשית".

במקביל אישרה רעייתו של כהן את דברי עוה"ד וסיפרה כי היא נשואה לו במשך 12 שנה, "בעלי מטופל ע"י פסיכיאטר אבל אין שם מוגדר לבעיה שלו. בגלל שהוא התחמם על הבן אדם הזה לכן אמרו לו שילך לטיפול אבל אין לו התפרצויות של כעס כלפי הילדים או כלפי אנשים אחרים. רק כלפי הבן אדם הזה (אריאל י.כ.) שמזיק לאנשים. הוא הביא את בעלי למצב שיכה אותו כדי שיוכל להפליל אותו".

בנוסף תיאר גם אחיו של העצור, יצחק כהן את אחיו כטיפוס רגוע ושליו. "קטונתי מלהביע דעה על הבלגן הזה", אמר לשופט והמשיך, "אך כדאי לדעת שבבית וכן בבית הכנסת הוא מתנהל מאוד יפה ומה שקרה זה שהדברים האלה עוררו אצלו משהו נפשי".

כאמור בסיום הדיון הודיע השופט כי הוא משחרר את כהן למעצר בית למשך שבוע וחצי.