אאא

הסלמה בעימות או מתחזים? כרזות ומודעות שהופצו בירושלים, קוראות לבצע הרג של חיילים חרדים, זאת כביכול כחלק מקמפיין החרד"קים. 

במודעה, שנשלחה לתקשורת על ידי עמותת חדו"ש, נכתב כי יש לבצע 'חרקירי' לחיילים חרדים. בעמותת אף הגישו תלונה למשטרה נגד מפיצי הפשקוויל המסית.

עו"ד אורי רגב מחדו"ש, קורא לקיים חקירה דחופה של המשטרה כנגד מה שנראה כשורת עבירות פליליות חמורות. לדבריו, "תוכנו של הכרוז מדבר בעד עצמו. בנסיבות המאבק האלים המתרחש בחוגים קיצוניים בקהילה החרדית כנגד החרדים המתגייסים לצבא, נראה שלא ניתן להתייחס אל הכתוב בשוויון נפש או בזלזול".

רגב מציין כי גם "בחקירתו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, הסביר הרוצח את מעשהו כמתבסס על מודל הקנאות של פנחס ועל הריגתם של זמרי וכוזבי על ידיו. לא מקרה הוא לפיכך, שאף כותבי הכרוז בחרו לתאר את התנגדותם לחרד"קים  ברוח זו".

לדברי רגב, "אירועי התקופה האחרונה בשכונות חרדיות, והמתקפה האלימה על חרדים הממלאים את חובתם האזרחית בשירות הצבאי, מחייבים התייחסות מחמירה לאיומים אלה, ונחישות בהתמודדות אתם". הוא כותב לסגלוביץ' ש"נראה כי דרושה התערבותכם הדחופה לוודא חקירת האחראים לכרוז ופעולותיהם, אשר לכאורה מהוות עבירות פליליות חמורות".

יצויין, כי מספרי הטלפון המצורפים לפשקעויל מובילים למערכת לניתוב שיחות של  "מבצר – המרכז להגנה מבעיות הגיוס". ההודעה של הארגון מציעה בין היתר את האפשרויות הבאות: "לדיווח על בחור או אברך שהתגייס או מתפתה להתגייס – נא להקיש 5; למסירה בדיסקרטיות של כל מידע חשוב - נא להקיש 6; להרשמה להתנדבות לפעילות הארגון – נא להקיש 7".

יצויין, כי עדיין לא ברור האם מאחורי הכרזות עומדים אכן אותם גורמים הקשורים לקמפיין החרד"קים האגרסיבי בחודשים האחרונים, או שמא מדובר בפשקווילים מתחזים.