אאא

חברת התרופות כצט משתפת פעולה עם איגוד המוהלים והיא אף ערכה בשבוע שעבר כנס מוהלים באולמי כתר הרימון בבני ברק.

מאתיים מוהלים הגיעו מכל חלקי הארץ להשתתף בכנס שאירגנה חברת כצט יחד עם איגוד המוהלים. כצט, שמייצרת את התרופה ´טיפטיפות נובימול´ לשיכוך כאבים, הציגה בכנס את התרופה והעניקה במה מקצועית למוהלים המסורים.

בין המרצים בכנס היה גם ד"ר דורון כרמי, מומחה ברפואת ילדים שהסביר על יתרונה של התרופה שמייצרת כצט, במיוחד אחרי אירוע הברית, שעה שהתינוק סובל מכאבים בעקבות החתך הטרי.

כרמי המליץ למוהלים לתת לתינוק מיץ ענבים במקום יין, שכן היין מכיל אלכוהול והוא אף הזכיר למוהלים כי תינוק שסובל זמן רב מכאבי הברית עלול לפתח צלקות נפשיות. הוא ביקש מהמוהלים להיות ערים לבכיו של התינוק ולעשות כל שאפשר על מנת להרגיעו.

יו"ר איגוד המוהלים, הרב חיים מילר, העלה על נס את תרומתה של כצט למוהלים, וציין בפני המוהלים את חשיבות היחס והגילוי הנאות להורי הפעוט. "יש לזכור" אמר מילר "כי מצבו הרפואי של הנימול מורכב בעקבות הברית. לכן מוטלת עלינו החובה להיות זהירים בדברינו ולתת יחס מקסימאלי להורים ולתינוק".

בסיום ההרצאות התנהל במקום סימפוזיון בו שאלו המוהלים את ד"ר כרמי בנושאים רפואיים שונים. הדיון המקצועי הביא את כרמי לומר ל´כיכר השבת´, כי הופתע מרמת הידע הרופאי של המוהלים ומרצונם להרחיבו.

בערב אף הוצגה מצגת מפורטת בה יכלו הנוכחים ללמוד על מבנה מערכת העצבים המשפיעה על הכאב, וגורמת לבכי, ועל השפעות התרופות להרגעה.

בהמשך הערב, חולק שי נאה לכל מוהל וערכת מידע שימושי להורים בה קיים פירוט החל מההצטידות לברית וכלה בהוראות רפואיות מפורטות לאחר ברית המילה עם טבלאות מפורטות מבית כצט.