((צילום: יח"צ))
אאא

אחרי שנים של קריירה מוסיקלית ענפה בארץ ובעולם בתחום הפופ החסידי, הקימו ישי לפידות ועמירן דביר את יא בה YE הרכב רוק ישראלי-יהודי מקורי. האלבום החדש שמתוכו שוחרר לפני כחודש הסינגל הראשון "בכיתי וצעקתי" יכלול מוסיקה מקורית לצד חידושים מרעננים לקלסיות ישראליות ויהודיות ביניהם 'לא תנצחו אותי' של נעמי שמר, שנבחר כאמור להיות הסינגל השני של האלבום.

הלהקה מונה כשישה יוצרים וייחודה הוא במרקם המגוון של חבריה מוזיקאים בעלי רקע אישי הנע בין העולם הדתי לחילוני ביניהם: עמירן דביר, ישי לפידות, מתן רהב, אלדד אורלב דודי סתר ומאור ״פופיק" פלוטניק. הפסיפס המוזיקלי של חברי הלהקה יוצר DNA ייחודי שמאפשר לציבור חילוני ודתי כאחד להתחבר ללחנים ולטקסטים. כל אחד מחברי הלהקה מביא ללהקה את הרקע המוזיקלי עליו גדל.

עמירן דביר הקלידן והמבצע הופיע כבר בגיל חמש בקונצרטים ברחבי הארץ. כשהיה בן 7 אביו חזר בתשובה והקים להקה חסידית. דביר התלווה אל אביו ומגיל צעיר ניגן והופיע באירועים שונים. לימים עבד עם מוזיקאים מהשורה הראשונה. ההרכב המצליח בניהולו מלווה ברחבי העולם היהודי הופעות של כוכבי הזמר החסידיים- מרדכי בן דוד, אברהם פריד, יעקב שוויקי, דודו פישר ונוספים.

ישי לפידות החל את דרכו המוזיקלית דווקא כמלחין, וכתב שירים לאמנים רבים מתחום המוזיקה היהודית, ביניהם דודו פישר, אברהם פריד, יידל ורדיגר, צמד רעים, ונוספים. במקביל הוא מגיש את "אישי בשישי"- תכנית הרדיו הפופולארית שלו, וכן מנחה את תכנית הטלוויזיה - "חמישה בעקבות פרשה" בערוץ 10 מידי יום שישי.

לפידות מזוהה אולי יותר מכל עם להקת אוף שימחעס והקינדרלך איתם הופיע ברחבי העולם אבל במשך שנים חלם לתת ביטוי גם לאהבתו לז'אנר המיוחד שכולל דיסטורשיין גיטרות ומקצבי רוק שלא נשמעים באופן קבוע במוזיקה החסידית. לאחרונה כאמור חבר לעמירן דביר והשניים הקימו את "יא בה YE" וכעת מגישים לכם את הסינגל השני. האזנה נעימה.