אאא

מליאת הכנסת דנה הבוקר (רביעי) בהצעה דחופה לסדר היום שהוגשה על ידי יושב ראש סיעת יהדות התורה ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס ועל ידי חברי כנסת נוספים, בנושא תוצאות הבחירות באירן וניצחון אחמדיניג´אד, והמהומות הקשות המתחוללות שם בעקבותיהם.

ח"כ מוזס התייחס בדבריו אל מעורבותיה של ארה"ב בנעשה באירן והזכיר לחברי הכנסת מעט היסטוריה משולבת באקאטואליה: "צירוף המקרים הזה כאשר בדיוק בימים אלו מבקר כאן ג´ימי קרטר בא ללמד אותנו משהו. זה לא צירוף מקרים, אלא השגחה עליונה עכשיו הוא הגיע על מנת להזכיר לנו מה היה בתקופתו. בזמן שקרטר היה נשיא ארה"ב, היא הפעילה לחצים מתמשכים על השאה האיראני הפרו מערבי מוחמד רזא פהלווי, להפסיק את משטר הדיכוי שהנהיג בארצו כדי להגיע לפלורליזם וקדמה מערבית אליהם שאף, ולהיכנע לדרישות ארה"ב.

תוצאות הבחישה האמריקאית באיראן, הביאו בסופו של דבר בשנת 1979 למהפכה האסלאמית, להגלייתו של השאה ועלייתו של האייתוללה חומייני לשלטון. מההתערבות האמריקאית הזו באיראן אנו סובלים עד היום והלקח מההיסטוריה האיראנית חייב לעמוד מול עיננו גם כיום! אנו עומדים שוב בפני לחצים אמריקניים, במיוחד מהנשיא – המנסים להתערב בפוליטיקה הישראלית, ללחוץ עלינו להגיע להסדרים מדיניים שלא מקובלים על רוב שכבות העם שהלך לבחירות ואמר את דברו, ולוויתורים מרחיקי לכת שיאיימו חלילה על המשך קיומנו בבטחה בארץ ישראל", אמר יושב ראש הסיעה ח"כ הרב מוזס.

לעצם היבחרו שוב של אחמדיניג´אד לנשיאות איראן אמר ח"כ הרב מוזס כי אין לו אלא לשמוח על היבחרו מחדש, כי עדיף שונא ישראל גלוי שאנו מכירים ויודעים את עמדותיו, מאשר שונא ישראל בסתר בדמותו של הרפורמיסט מוסאווי, שעדיין אינו מוכר לנו והוא מסתתר מאחורי אצטלה של קדמה כביכול.

"דוד המלך אמר – ציטט הרב מוזס - "השם לי בעוזריי ואני אראה בשונאיי" תעזור לי ה´ שאני אראה את השונאים, שיהיו גלויים ולא נסתרים, ואז אני אדע איך לטפל בו".

בסיום דבריו, התייחס להפגנות האלימות המתקיימות בימים אלו באיראן, מאז התוודעו תוצאות הבחירות, שכבר עלו בחייהם של כמה אנשים. ואמר כי הוא מאחל הצלחה ל-2 הצדדים.